כיצד לבחור קופת גמל שתתאים במיוחד עבורך?

כיצד לבחור קופת גמל שתתאים במיוחד עבורך?

חישובי תשואה

קופת גמל מאפשרת לכם לחסוך לטווח ארוך וליהנות משורה ארוכה של הטבות מס. עם זאת, אתם צריכים לדעת כיצד לבחור אותה על מנת ליהנות מהיתרונות השונים ובעיקר להתאים את הקופה לצרכים הספציפיים שלכם. קבלו את המדריך המלא

קופות גמל מנוהלות כיום על ידי בתי השקעות וחברות ביטוח. המשמעות היא תחרות גדולה בין הקופות, ואפשרות לשלב אותן עם ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה לטובת חיסכון לטווח ארוך. בעבר אמנם ניתן היה לפדות את הקופה לאחר 15 שנים, אך בעקבות רפורמת בכר אפשר לעשות זאת עכשיו רק בגיל פרישה ובצורה של קצבה.

יש כמה שיקולים שיכולים לעזור לכם לבחור קופת גמל שמתאימה במיוחד עבורכם. שלבו את ההשקעה בקופה במערך החיסכון הכללי, והתייחסו למצב החסכונות הקיים שכולל את קרנות הפנסיה, ביטוח המנהלים והשקעות בנדל"ן.

בנוסף, התאימו את גילכם לרמת הסיכון בקרן: צעירים שנותר להם זמן רב עד לפרישה צריכים לבחור קופת גמל שמנוהלת ברמת סיכון גבוהה אך מעניקה גם תשואה פוטנציאלית בהתאם, בעוד מבוגרים שקרובים לגיל הפרישה יעדיפו רמת סיכון סולידית יותר.

התאמת סוג הקופה לאופי ההשקעה הרצוי מבחינתכם

על מנת לבחור קופת גמל שתתאים במיוחד עבורכם תצטרכו קודם כל להכיר את ההבדלים בין הקופות הקיימות. זכרו שההבדל המרכזי בין קופה לקופה נעוץ לא רק בתשואות שהיא תשיג עבורכם, אלא גם במאפיינים ובתכונות שלה.אופציות בינאריות

הסוג הראשון הוא של קופת גמל כללית, בה הגוף המנהל מחליט מה יהיה הרכב הנכסים ומה תהיה מדיניות ההשקעה. הסוג השני הוא של קופת גמל מסלולית, בה הרכב ההשקעות ורמת הסיכון ידועים מראש. הסוג השלישי הוא של קופת גמל בניהול אישי, שנקראת גם IRA ובה הנכסים מנוהלים על ידי החוסך או לחילופין על ידי מנהל תיק ההשקעות האישי שלו.

קופת גמל כללית תתאים לכם במידה ואתם לא רוצים להתעסק יותר מדי עם ההשקעה. לעומת זאת, הקופה המסלולית תתאים למי שמחפש השקעות סולידיות ונטולות סיכון. הקופה השלישית בניהול אישי מיועדת בעיקר למי שיש לו ידע בתחום ולכל מי שמבקש לקבל ניהול צמוד באמצעות מנהל תיק השקעות מוסמך.

איך חוסכים בדמי הניהול?

טיפ לא פחות חשוב הוא לבחור קופת גמל עם דמי ניהול נמוכים ככל האפשר. ניתן לחסוך בדמי הניהול באמצעות משא ומתן או בעזרת שימוש באתרי אינטרנט אובייקטיביים להשוואת מחירים. מצד שני, צריך להיזהר מדמי ניהול נמוכים מדי שעלולים להעיד על איכות ניהול נמוכה ולגרום לתשואות נמוכות.

ברמה הפרקטית, בחרו קופת גמל עם אתר אינטרנט ידידותי שבו תוכלו להשתמש כדי לעקוב אחר הביצועים. תנו עדיפות לקופה שמנוהלת על ידי גוף גדול ויציב, בדקו את שירות הלקוחות וזמינות המידע ועקבו אחר התשואה הממוצעת בשנים האחרונות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה