מהם תחומי הלימודים בהם מרוויחים הכי הרבה כסף?

מהם תחומי הלימודים בהם מרוויחים הכי הרבה כסף?

שכר גבוה ניתן לבעלי משרות מבוקשות עם השכלה אקדמית רחבה, קונקרטית ובעלת ערך מוסף. התחומים שיכולים להבטיח את זה כוללים בין היתר את מדעי המחשב, הנדסת תוכנה ורפואה. מתלבטים לאיזה מסלול לימודים להירשם? הנה כל מה שכדאי לכם לדעת

היכרות עם מקצועות הלימוד הרווחיים ביותר במשק יכולה לעזור למי שמתלבט בין קורסים ותחומים. חשוב לזכור שהשכר עצמו הוא פונקציה של תפקיד, ביקוש והשכלה אקדמית רחבה, אך קיימים גם הבדלים בין תפקידים זהים בחברות שונות. כמו כן, המועמד נדרש להיות בעל התמחות קונקרטית בתחום הידע והוא צריך להציע ערך מוסף כדי לקבל שכר גבוה.

כמה מרוויחים מהנדסי מחשבים?

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומשרד הכלכלה והתעשייה, השכר הגבוה במשק הוא לבוגרי לימודי מקצועות ההנדסה והמחשבים. תואר במדעי המחשב יעניק לכם מקפצה רצינית לקריירה ויציב אתכם ברף השכר האופטימאלי במשק הישראלי.

מהנדס מחשבים מקבל שכר של 22 אלף ש"ח בחודש בממוצע, לצד מהנדסי חשמל שמקבלים משכורת של 12 אלף ש"ח ללא צורך בצבירת ניסיון. מהנדסי תעשייה וניהול ומהנדסי מכונות מקבלים שכר של 10-15 אלף ש"ח, ועובדי חברות הייטק שמגיעים מתחום ההנדסה יכולים להגיע לשכר של 20 אלף ש"ח ומעלה.

בהמשך הרשימה נמצאים בעלי מקצועות שקשורים לענף התעופה. כאן לא תמיד הלימודים הם אלו שמעניקים את המקפצה, כי רוב הבכירים מגיעים עם רקע מסוים מהצבא. טייסים, פקחי טיסה, בקרים ונווטים מרוויחים בממוצע 17 אלף ש"ח בשוק הפרטי, והדרישה מצד המעסיקים היא לניסיון של 9-10 שנים לפחות.

בהמשך הרשימה: שכר רופאים ומנהלי שיווק

גם מלימודי רפואה תוכלו להגיע לשכר יחסית גבוה. רופאי שיניים מרוויחים בממוצע 15 אלף ש"ח בחודש, ורופאים במחלקות שונות של בתי חולים מגיעים לשכר של 11-12 אלף ש"ח בשנים הראשונות לעבודתם.

לצורך השוואה, השכר של מנהלי שיווק עומד על 13-14 אלף ש"ח ומנהלי כספים בחברות וארגונים פרטיים מרוויחים 14-15 אלף ש"ח. כדי להגיע למשרות האלה תצטרכו ללמוד ניהול עסקים ולהתמחות בשיווק, פרסום, יחסי ציבור, תקשורת וכן הלאה.

מקצועות לא רווחיים אבל מבוקשים

קיימים לא מעט תחומי לימודים מבוקשים מאוד שלא בהכרח מבטיחים שכר גבוה. ברשימה הזו ניתן למצוא למשל עובדי הוראה, תרפיסטים ומעצבים. גם עיתונאים ואנשי תקשורת לא תמיד מגיעים לשכר גבוה והם צריכים לצבור הרבה שנות ניסיון רק על מנת להגיע לשכר הממוצע. מקצועות פופולאריים אחרים שבהם השכר הוא יחסית נמוך הם פסיכולוגיה (7,000 ש"ח בחודש), משחק (5,000 ש"ח בחודש) ועורכי דין (7,000-8,000 ש"ח בחודש).

לסיכום, מעקב אחר המשכורות בישראל בהחלט מסייע להבין איזה תחומי לימוד מעלים את הסיכוי לקבל משכורת גבוהה. עם זאת, חשוב לבחור מסלול לימודים גם לפי העדפות אישיות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה