כספים אבודים

כספים אבודים

ההלוואה הטובה ביותר

כספים אבודים נשמע לנו כמו מטמון כסף בארגז מסתורי ושכוח ששוכב לו בתוך מערות חשוכות או לחילופין בתוך גומחות בקיר… אז זהו, שזה לא חייב להיות רק כך. כספים אבודים הם כספים שכל אחד יכול ליהנות מהם, כי יתכן שיש לנו כספים כאלו ואנחנו פשוט לא מודעים אליהם.

מה זה כספים אבודים?

כספים אבודים אלו כספים שיכול להיות שנמצאים באיזשהו מקום עלום ושכוח ואנחנו פשוט לא מודעים לקיומם או שפשוט שכחנו מהם. זה נשמע לכם בלתי הגיוני בעליל? הרבה אנשים חשבו כך לפניכם אך פתאום הם גילו כספי פנסיה שהופרשו עבורם לפני עשרים שנה בקרן פנסיה שהם כבר שכחו ממנו לגמרי. יש אנשים שזכו באורח מפתיע בכספי ירושה לאחר שהם האמינו שכספי ירושה הם כספים שרק אנשים מהסיפורים זוכים בהם ולא סתם אנשים מן השורה.

בקיצור יש מקום לבדוק את העניין של כספים אבודים גם כאשר לכאורה אין לכם כל בסיס לחשוב שאכן קיימים כספים אשר כאלו.

היכן יכולים להימצא הכספים האבודים שלנו?טופס fbar

אז יש לכולנו תקווה להתעשר ביום בהיר… רק היכן עלינו לחפש את הכספים ה- אולי אבודים שלנו?

אם אנחנו רוצים לבדוק האם קיימים כספים ששייכים לנו עלינו להפעיל קצת את הראש ולהיזכר-

  • האם היה לנו בעבר חשבון בנק נוסף לזה שיש לנו היום? האם ייתכן שהפקדנו שם כספים וברבות הימים הזנחנו את חשבון הבנק הזה עד ששכחנו ממנו כליל?
  • עלינו לנסות לחשוב על כל אותם מקומות אשר בהם עברנו במשך השנים ולנסות לאתר את כל אותם קרנות פנסיה אשר בהם הופקדו עבורנו כספים. אנחנו יכולים לעשות את הדבר באמצעות עיון בתלושי השכר הישנים שלנו ובמסמכים נוספים.
  • יש מקום להעביר סריקה בראש, האם יש סיכוי שקרוב משפחה או חבר שנפטר, הוריש עבורנו נתחים מהירושה שלו. יש סיכוי למצוא חשבונות בנק של המנוח, ביטוחי חיים, כספים פנסיוניים ועוד.

כדאי לבקש מאיש מקצוע שינסה לאתר את אותם הכספים האבודים, ואולי אכן תגלו שקיימים כספים שרשומים על שמכם במקומות שונים, ואם לא הייתם מחפשים אותם, פשוט לא הייתם מקבלים אותם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה