מה זה רישום פטנטים

מה זה רישום פטנטים

רישום פטנטים

בכל יום ובכל שעה אנשים בכל העולם חושבים על פיתוח פטנטים חדשים במוחם. המצאות חדשות בתחום הרפואה והטכנולוגיה קורות ומשפרות את העולם בזכות אותם אנשים, ובכל זאת על מנת שהן יקרו, חובה לבצע פעולה שנקרית רישום פטנטים. אבל מה זה רישום פטנטים?

רישום פטנטים היא פעולה שתפקידה להגן על הפטנט ולהוציא אותו לפועל. במאמר הבא נסביר במה זה רישום פטנטים ובה השלבים שיש לעשות על מנת לבצע רישום פטנטים ובכך להגן על פיתוח מוצר עתידי המסתמך על הפטנט.

תהליך של רישום פטנט חייב להתחיל בהגשה של פטנט. אם יש לכם המצאה כלש שהיא ואתם מעוניינים להוציא אותה לפועל יש להתחיל בבקשה להוצאת פטנט. בקשה זאת מתחילה תמיד בפרטי המבקש והגשה שמתחילה בתהליך רישום במשרד הפטנטים. הפרטים כוללים גם את פירוט ההמצאה, שכולל בתוכו את שם ההמצאה, תיאורה של ההמצאה, ביצוע ההמצאה, והתביעות של ההמצאה.

מהן התביעות של ההמצאה?

תביעות ההמצאה היא חלק מהמסמכים שיש למלא כחלק מרישום פטנטים. הפירוט הינו חלק מתביעות המגדירות את ההמצאה והוא מפרט את הפטנט שלכם. פירוט זה מנוסח על ידי עורכי דין המתמחים בפטנטים והוא מפרט את מה שיש בפטנט. חשוב כי הוא ינוסח בצורה טובה והוא גורלי לאישור הפטנט.

אישורי הפטנט

חלק מרישום פטנט הוא מאד טכני והוא קשור לאישורי הפטנטים. כאשר הגשתם את כלל האישורים חשוב לקבל מרשם הפטנטים רישום על דבר הגשת הפטנט. חשוב לדעת כי אישור  זה הינו בגדר חובה ועל רשם הפטנטים לתת לכם אישור מסוג זה כחלק מהתהליך של רישום פטנטים. אישור בקשה מלווה בתאריך קבלת הבקשה על ידי משרד הפטנטים.

בחינת הבקשה

שלב בחינת הבקשה גם הוא חלק מהשלבים בתהליך רישום הפטנטים והוא נמשך לעיתים כשנתיים. בשלב זה עדיין אין לבעל הפטנטים זכויות על הפטנט אך הוא מאפשר לבעל הפטנט את היכולת לחשוף את הפטנט שלו לצורך שיווק. בתקופה זאת יכול בעל הפטנט לבטל את בחינת הבקשה והוא יכול לתקן את המצאתו.

קיבול בקשה ותקופת התנגדויות

זהו אחד מהשלבים האחרונים בבקשה בה בעל הפטנטים כבר מסופק מהפטנט שלנו הוא מקבל של להמצאה שלנו, יש לו תאריך לבקשתו, המדינה בה הוא רשם את הפטנט מכירה בו, והוא יכול לפרסם את הפטנט שלו.

מתן הפטנט

שלב זה הוא הסופי והאחרון בשלב זה כבר ניתן לבעל הפטנט שלו והפטנט שלו הוא פטנט רשום והוא יכול להתחיל ולראות ממנו רווחים. כעת רישום הפטנט שלו הוא טריטוריאלי, והוא מוגן לכן הגנת הפטנט חלה רק במדינות בהן הוא נרשם. ההגנה ברוב המדינות היא מפני פיתוח, ייצור, וגם ייבוא של מוצרים מפרים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה