גפילטע לא פיש

גפילטע לא פיש

גפילטע לא פיש

מבין הויתורים הגדולים ביותר שטבעוני או צמחוני מתחיל נדרש לעשות, יותר מהבורקסים ועוגות, זה האוכל של אמא.

מרבית מאכלי העדות מבוססים על מוצרי חלב, בשר או ביצים, מה שמקשה על הטבעוני והצמחוני המתחיל לדבוק באורח החיים שבחר לעצמו סביב שולחן השבת בחיק המשפחה. ועם זאת אורח החיים הצמחוני/טבעוני עבר מזמן את שלב הטרנד והפך למגמה ברורה והיום בישראל 10% מהאוכלוסייה צמחוניים.

לכל משפחה יש את המתכונים המסורתיים והייחודיים שלה, וכדי שיצא בדיוק כמו של סבתא, אסור לזוז מילמטר מהמתכון כך שלפעמים בקשה של "טיבעון" גורמת למחשבה אצל המשפחה שנפלתם על הראש, ונענית בסירוב, זאת ועוד כי אנשים שהם לא טבעוניים, לא מכירים את התחליפים הקיימים בשוק ואת אופציית הקייטרינג הטבעוני. לאדם לא טבעוני, חריימה מרוקאי, גולש הונגרי, קובה עיראקי, גפילטע פיש פולני ומפרום טריפולטאי הם בלתי ניתנים לעשייה ללא חומרים מן החי. אותם אנשים יופתעו לגלות שהמטבח הטבעוני שופע בתחליפים לבשר דגים וגבינה, וישנם המון חברות כמו ביסקוטי קייטרינג טבעוני שפיצחו את הקוד ומוכרים מגוון רחב של אוכל עדתי ללא מוצרים מהחי.

חלק מהטבעוניים יעדיפו שלא לחקות מוצרים שמלכתחילה מקורם מן החי, אבל לפעמים הגעגוע למאכלים הביתיים ואוירת חג מסויים כמו ראש השנה פסח ושבועות גורמים לכל אלה בכל זאת להתחקות אחרי כל אותם מאכלי עדות ולנסות ולבשלם כאשר הם 100% טבעוניים. הבשר הטחון בדרך כלל יוחלף על ידי תערובת של פטריות וקטניות או שבבי סויה, טופו יחליף את הדגים וגבינה תוחלף על ידי ממרחים שעשויים לרוב מאגוזים.

חברות הקייטרינג הטבעוני מציעות לא מעט סוגים של מטעמים עדתיים טבעוניים מוצלחים במיוחד בשבתות וחגים ומלמדות שאכן אפשרי לאכול גפילטע פיש או חריימה, שבסיסם הוא הדג,כאשר הם טבעוניים לחלוטין. ההתקדמות הקולינרית הזו מאפשרת להמון טבעוניים שומרי מסורת ואף דתיים להמשיך ולשמור על אורח החיים הטבעוני מבלי התרחקות מהעדה ואף מהדת היהודית, ולהמשיך להנות מהמאכלים של המסורת המשפחתית.

אחד הנושאים המרכזיים שעליו נשאלות המון שאלות הוא השילוב של יהדות וטבעונות, למשל, האם אין חובה על יהודים לאכול בשר בשבתות ובחגים? התשובה היא לא, תוך הסתמכות על מקורות הלכתיים. דוגמא נוספת לשאלה היא האם לא תחודש עבודת הקרבנות לכשיבוא המשיח וייבנה בית המקדש השלישי? לפי דברי הרב קוק שבעידן ההוא יהיו הקרבנות מן הצומח בלבד.

היבט נוסף הוא ההיבט הכלכלי, לצערינו לא כל המשפחות בישראל זוכות לארוחת חג ושבת חמה בשל מצב כלכלי לא טוב.רוב התזונה הטבעונית מבוססת על קטניות, שהן זולות מרוב המזונות. כנ"ל ירקות ופירות. אין מה להשוות ביחס למחיר של מוצרי חלב או מוצרי בשר.ובמידה ואותן משפחות היו משתמשות בתחליפי קטניות לתבשילי הבשר היו חוסכות וזוכות למנה חמה במחיר מוזל. עומרי פז, מייסד עמותת vegan friendly שמטרתה לקדם טבעונות, מעריך כי ההוצאה על סל הקנייה פוחתת בכ-30% עם המעבר לתזונה טבעונית.

בשנים האחרונות, הביקוש למוצרים טבעוניים בסופרמרקטים ולחברות קייטרינג טבעוני הולך וגדל ואנשים יותר מודעים לאורח חיים בריא, ומודעים לשיח הצמחוני והטבעוני. מה גם, שהפחתת הצרכנות למוצרים מן החי קלה מתמיד עם מבחר רב יותר של מזון במסעדות ובחנויות, כשבזו אחר זו מצרפות מסעדות מנות צמחוניות וטבעוניות לתפריט.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה