איך מפחיתים עונש על נהיגה בשכרות

איך מפחיתים עונש על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר שיש היא נהיגה בשכרות. מדי שנה נתפסים אלפי נהגים כשהם נוהגים בשכרות, ברמות שונות, וכל אחד מהם נענש בחומרה בעקבות מעשיו.

ענישה בעקבות נהיגה בשכרות היא חמורה, ביחס לעבירות תנועה אחרות, משתי סיבות עיקריות, ראשית, עצם העבירה, שכן נהיגה בשכרות מסכנת לא רק את הנהג אלא גם הולכי רגל וכן נהגים אחרים, ולכן דרושה ענישה חמורה על עבירה שכזו, שנית, מתוך כוונה להרתיע. אם כל מי שיש לו רישיון נהיגה ידע שזו העבירה שהוא עלול לקבל אם, חס וחלילה, הוא יעלה על הכביש שיכור, יש סיכוי רב שנהגים רבים לא יתפתו לשתות ולנהוג.

מה העונש המקובל על נהיגה בשכרות

צריך לומר, שהעונש על נהיגה בשכרות מתחלק למספר רבדים. ראשית, כבר בשלב הראשוני, קרי שהמשטרה עוצרת את הנהג לבדיקה ומגלה שהוא שיכור, הרי שהיא תיקח ממנו את רישיונו. בשלב השני, אחרי המשפט, הוא עלול לקבל פסילה של שנתיים, קנס כספי, רישום של 10 נקודות, ונצטרך לעבור טסט ותיאוריה עם סיום הפסילה. במילים אחרות, אנחנו נחזור לאחור כמו לא היינו מעולם נהגים.

כיצד מפחיתים בענישה על נהיגה בשכרות?

יש כמה דרכים להפחית את חומרת הענישה על נהיגה בשכרות. הדרך הראשונה היא, להוכיח שכמות האלכוהול היא לא גבוהה כפי שניתן. ברמת העקרון הרף המקובל היום לעונש הוא 290 מיקרוגרם בכל נשיפה של נהג בינשוף, או 50 מיליגרם בבדיקות דם לגילוי אלכוהול. אם אנחנו מצליחים להוכיח שלא צרכנו אלכוהול בכמות זו, יש לנו סיכוי רב להימנע מעונש. בכל מקרה, רצוי שנוכיח שלא צרכנו כמות גדולה מזו, שכן ככל שהמספרים עולים בצד של הצריכה, כך הם עולים בצד הענישה.

כמו כן, ניתן להפחית את חומרת הענישה באמצעות עורך דין תעבורה טוב, שיודע כיצד להתמודד עם הראיות שלפניו, והוא יכול להביא להמתקת העונש, בצורות שונות. בין היתר, בעזרת הצגת עברו של הנהג, נסיבות אישיות חריגות, הצגת ראיות שמדובר בראיות חד פעמי, כמו כן, עורך דין טוב ינסה להוכיח שהשוטרים טעו או נהגו לא כחוק כשהם החליטו לבצע את הבדיקה או לקבוע את תוצאותיה.

כך אפשר להפחית את חומרת הענישה ואולי אף להימנע ממנה לגמרי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה