עדן החברה לפיתוח ירושלים

עדן החברה לפיתוח ירושלים

עדן החברה לפיתוח ירושלים

כמעט בכל רשות מקומית היום, ניתן למצוא ארגונים, עמותות או חברות כלכליות אשר אחראיות על פיתוח פרויקטים שונים בשטח המוניציפאלי של היישוב. בזמן שהעיירה עצמה מטפלת בשורה של נושאים אשר קשורים לחיי התושבים, הרי שאותם ארגונים או אותן חברות כלכליות, אחראיות בעיקר על תחום אחד, פיתוח העיר.

עדן החברה לפיתוח ירושלים

מתוך הרעיון של פיתוח העיר, בין אם זה פיתוח מקומות תעסוקה ובין אם זה פיתוח מקומות תרבות, ניתן להפיק שורה ארוכה של פעולות אחרות. כך למשל, מתוך פיתוח העיר מבחינה תעסוקתית או תרבותית, אנחנו יכולים לראות גם שדרוג של תשתיות התחבורה בעיר, שדרוג של מבני מגורים או מבני עסקים, שדרוג תשתיות תעבורה ועוד. כמו כן, מתוך פיתוח העיר מכל מבחינה שהיא, אפשר להפיק קשר טוב יותר עם התושבים, החל משילובים בתהליך קבלת ההחלטות וכלה ביצירת מינהל ציבורי מקומי שאחראי על אזורים שונים בעיר ודואג לרווחת התושבים במקום.

דוגמא טובה לחברה כזו, היא עדן החברה לפיתוח ירושלים. החברה הוקמה מתוך כוונה לעזור לעירייה לשפר את איכות החיים של התושבים, למשל, דרך יצירת פרויקטים שונים בעיר, כולל פרויקטים שקשורים לתעסוקה, תרבות, תשתיות תחבורה, שינוי ושדרוג המבנים החיצוניים באזורים מסוימים בעיר, יצירת עוגנים לתושבים, עבודה צמודה עם מינהל קהילתי בכל שכונה ושכונה ועוד.

עדן החברה לפיתוח ירושלים, הוקמה מתוך רעיון לתת לציבור הירושלמי, דברים שהעירייה עצמה לא תמיד יכולה לתת באופן ישיר. צריך לזכור, העירייה אמורה לטפל בשורה של נושאים שקשורים לשגרת החיים בעיר ולכן לא תמיד זה אפשרי מבחינתה לספק לתושבים את האקסטרה הנדרש. הן לאיכות החיים שלהם והן מתוך כוונה למשוך אל העיר כוחות חדשים ורעננים, בין אם זה כוחות עסקיים ובין אם זה צעירים אשר יעברו להתגורר בעיר, מצד אחד הם ייהנו ממה שיש לה להציע להם ומצד שני, הם יחזירו לה בצורות שונות.

על אילו פרוייקטים אחראית חברת עדן לפיתוח ירושלים?

חברת עדן אחראית בין היתר, על פרויקטים של פיתוחי אזורי מסחר ותרבות במרכז העיר, שינוי ושדרוג המבנה החיצוני של מבנים בעיר, שיפור תשתיות, עבודה עם מנהלים קהילתיים בשכונות שונות, פרויקטים לשיפור תשתיות, תכנון מרחבים ציבוריים לטובת כלל הציבור.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה