כיצד להכין את הרכב למכירה?

כיצד להכין את הרכב למכירה?

כיצד להכין את הרכב למכירה

על מנת למכור את הרכב במחיר המשתלם ביותר תצטרכו להכין אותו למפגש עם הקונה הפוטנציאלי. את זה עושים באמצעות מילוי אוויר בצמיגים, ניקוי פנימי וחיצוני וכמובן הכנת מסמכים רלוונטיים. הנה המדריך המלא

החלטתם למכור את האוטו, פרסמתם מודעה, התקשרו והם בדרך לראות. מה צריך לעשות? איך להתכונן? לא משנה אם יש לכם ג'יפ או סוויפט קטנה – יש כמה דברים שכדאי לכם לעשות לפני המפגש.

כל אחד מהדברים האלה הוא בסופו של דבר בעל משמעות להצלחת העסקה ולקביעת המחיר. כמו כן, בחלק מהזמן תוכלו לנצל את ההכנה המוקדמת כדי לקבוע מהי מבחינתכם עסקה משתלמת.

מילוי אוויר בצמיגים וניקיון הרכב

הדבר הראשון שתצטרכו לעשות הוא למלא אוויר בצמיגים. את זה כדאי לעשות בשגרה גם בלי קשר לסיטואציה של מכירת רכב, כי הצמיגים אחראיים על אחיזת הכביש שלכם. את האוויר בצמיגים ממלאים לפי הנחיות היצרן בלבד. במידה ואינכם בטוחים, תוכלו להיעזר בספר הרכב או בתווית שמודבקת בדרך כלל בצד הדלת של מושב הנהג. מילוי האוויר בצמיגים יבטיח חווית נסיעה אופטימאלית עבור הקונה הפוטנציאלית והוא יחסוך לכם הרבה עוגמת נפש מיותרת.

את הביקור בתחנת הדלק לצורך מילוי הצמיגים תוכלו לנצל לטובת ניקוי השמשות. היעזרו באמצעים שעומדים לרשותכם בתחנה עצמה, או בררו על אפשרות לשטיפת מכוניות מקצועית יותר. שטיפת מכוניות מומלצות כי היא תשנה בצורה דרמטית את הרושם הראשוני מהרכב. כידוע לכל סוחר מכוניות, אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני והניקיון בפנים ובחוץ הוא חלק אינטגרלי ממערכת השיקולים של הקונה.

הכנת מסמכים ושיעורי בית

הפגישה הראשונה עם הקונה הפוטנציאלי חשובה כי הוא עומד לנצל אותה על מנת לשער את רמת האמינות שלכם. יש לא מעט מאמרים וידיעות באתרי האינטרנט שמזהירים את הקונים מפני נוכלים, ולכן הדרך היחידה שלכם להוכיח שאתם לא כאלה היא פשוט להראות את המסמכים הרלוונטיים.

הגיעו למפגש עם כמה שיותר עדויות לטיפולים במוסך, לתשלום אגרות בזמן ולבעלות שלכם על הרכב. תנו לקונה לשאול את השאלות שמעניינות אותו והישארו סבלניים. זכרו שאין שאלה לא לגיטימית, כי סביר להניח שהקונה נערך להוצאה משמעותית ולכן עליכם לכבד זאת.

במקביל, הכינו את שיעורי הבית בנוגע למחיר הממוצע בשוק של הרכב אותו אתם מתכננים למכור. את זה תוכלו לעשות באמצעות התייעצות עם חברים, קרובים ובני משפחה ואיסוף מידע ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט. אם תרצו ממש להשקיע תוכלו לרכוש את המחירון הרשמי של לוי יצחק או לבקש מסוכן הביטוח שלכם לנפק פרטים מן הסוג הזה.

הכנה מוקדמת למכירת הרכב תשרת אתכם בטווח הקצר והארוך. נסו ליהנות מהחוויה ולא רק מהתוצאה וקבעו מחיר שמגלם את ההשקעה שלכם. כך כל הצדדים יהיו מרוצים ומסופקים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה