5 טיפים לטיול עם הילדים בחו"ל

5 טיפים לטיול עם הילדים בחו"ל

5 טיפים לטיול עם הילדים בחול

טיול עם הילדים בחו"ל מחייב את ההורים לקבל שורה ארוכה של החלטות חשובות. למה כדאי לבחור יעד ספציפי, איך קובעים מראש את התקציב ומה ההבדלים בין סוגים מסוימים של טיולים? הנה תשובות לכל השאלות החשובות

הורים לילדים חולמים לעיתים קרובות על חופשה משפחתית בחו"ל, אבל לפעמים הם מגלים שמדובר על משימה קשה ומאתגרת מכפי שחשבו. טיול עם הילדים בחו"ל שונה לגמרי מכל חופשה אחרת. הוא מחייב את ההורים להיערך בהתאם ולקבל החלטות חשובות. יש גם משמעות כלכלית לכל החלטה והיצע האפשרויות לא תורם להתלבטות אלא רק מסבך אותה.

אז מה עושים? הנה כמה טיפים בסיסיים וחשובים:

  1. בחרו יעד מתאים

קודם כל, צריך לזכור שיש יעדים שלא מתאימים לטיול עם הילדים. בחירת יעד מתאים היא פונקציה של גיל הילדים וצרכי המשפחה. יש לקחת בחשבון צרכים שונים של ילדים בגילאים שונים, כמו גם הבדלים בין יעדים שמתאימים לפעוטות לבין יעדים שימצאו חן בעיניהם של בני נוער. את בחירת היעד המתאים תוכלו לבסס על המלצות של חברים, קרובים ובני משפחה ובאמצעות חוות דעת באתרי האינטרנט.

  1. קבעו מראש את התקציב

טיול עם הילדים בחו"ל לא אמור לרושש את חשבון הבנק שלכם. הפתרון הוא לקבוע מראש את מסגרת התקציב ולא לחרוג ממנו. תוכלו להחליט על תקציב משפחתי כללי, או לחלק אותו לפי מספר הילדים. התקציב תלוי מטבע הדברים במשך הטיול ובעלויות המחיה הממוצעות ביעד. גם כאן הטיפ הוא להכין מראש את שיעורי הבית ולא להיות מופתעים משחיקה של כרטיס האשראי אחרי הנחיתה.

  1. החליטו על סוג הטיול

איזה טיול מתאים לילדים ולמשפחה שלכם? האם תעדיפו טיול מאורגן לאירופה וביקור ביעדים קלאסיים, או טיול עצמאי בארצות הברית ונסיעה מחוף לחוף ברכב שכור? אולי דווקא טיול ג'יפים בבלקן ישאיר את הילדים עם טעם של עוד, ומה לגבי חופשת בטן-גב בסנטוריני? עליכם להחליט על סוג הטיול כדי למנוע עוגמת נפש ובעיקר על מנת לגייס את הילדים להצלחת החופשה. נסו להיעזר בהיכרות עם הילדים ולהיזכר בהצלחות של חופשות משפחתיות קודמות.

  1. גוונו את האטרקציות

ילדים נוסעים לחו"ל בשביל האטרקציות וכל אחד במשפחה מצפה לראות משהו אחד. התפקיד שלכם בתור הורים הוא לגוון את האטרקציות, אך להשאיר מקום לשינויים. שמרו על ראש פתוח ואל תהיו מקובעים למסלול המקורי. אם כל המשפחה נהנית במקום מסוים, הישארו בו עוד קצת זמן עד שתחושו מיצוי.

  1. ערבו את הילדים

הטיפ הכי חשוב הוא לערב את הילדים בתהליך קבלת ההחלטות. נסו לתת להם הרגשה של מעורבות כדי להרוויח את שיתוף הפעולה שלהם. חלקו להם משימות, נצלו את ההיכרות שלהם עם הרשת ובקשו מהם להכין רשימת העדפות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה