השוואת קרנות השתלמות

השוואת קרנות השתלמות

השוואת קרנות השתלמות

מי אינו רוצה ליהנות מקרן השתלמות שתניב עבורו את התשואות הגבוהות ביותר תוך שהוא משלם דמי ניהול מינימליים? ברור שכולנו היינו ששים למצוא קרן השתלמות מנצחת שכזו הבעיה היא שהמשימה אינה פשוטה כלל ולא קל למצוא את אותה קרן השתלמות שווה. הדרך הטובה ביותר היא לערוך השוואות בין קרנות ההשתלמות ולבחור בסופו של דבר בזה המתאים והמומלץ ביותר.

השוואת קרנות השתלמות בעזרת אנשי מקצוע

בדרך כלל, איש מקצוע מיומן שהוא בעל רישיון בתחום של הייעוץ הפנסיוני, ידע לערוך השוואה בין קרנות ההשתלמות השונות באופן מקצועי ונכון. אמנם, אין בעיה לנסות לבדוק ולהשוות באופן עצמאי אך רק אנשי מקצוע ידעו אל נכון לבצע את ההשוואה באופן המקצועי והמדויק ביותר ולהוביל להחלטות נכונות ולהשקעות במקומות הנכונים, ובמקרה הצורך, אף להעביר את קרן ההשתלמות.

איך מעבירים קרן השתלמות?

אם ערכנו השוואה בין קרנות ההשתלמות השונות והגענו להבנה כי מן החכמה היא להעביר ולנייד את כספי החיסכון מחברה אחת לאחרת, הרי שחשוב לדעת איך לבצע את הדבר באופן חוקי ונכון. ראשית חשוב לדעת כי ישנן הגדרות מאוד ברורות בחוק הקובעות את אופן הניוד מקרן פנסיה אחת לשנייה. רק איש מקצוע שהוא בעל רישיון פנסיוני יהיה רשאי להעביר את קרן ההשתלמות. הדבר כרוך במילוי טופס בו מנמקים באופן ברור ומשכנע מדוע בעצם מומלצת ההעברה של קרן ההשתלמות. ישנן תקנות ניוד ברורות אשר אלו קובעות את אופן ההעברה של כספי החיסכון.
חשוב לציין כי גם בתוך החברות השונות המנהלות את קרנות ההשתלמות, קיימים מסלולים שונים כך שהניוד ממסלול למסלול לא חייב בהכרח להיות כרוך במעבר לחברה אחרת. ניתן בהחלט לשקול רק החלפה של מסלול בתוך אותה חברה עצמה.

מה תבדקו כאשר אתם בוחרים קרן השתלמות?

השוק של קרנות ההשתלמות של היום מציע מגוון גדול של מסלולי השקעות בתוך קרן ההשתלמות. כל חוסך עשוי למצוא את התכנית שהכי תתאים לו, לרמת הסיכון, לדרישות האישיות שלו ובכלל לסגנון ולאופי של ניהול הקרן בפועל.
נראה לכם כי מדובר בתחום סבוך ומבלבל? פנו אל המומחים שיעשו לכם סדר בדברים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה