איך עושים שחזור קבצים שנמחקו מהמחשב בטעות?

איך עושים שחזור קבצים שנמחקו מהמחשב בטעות?

9280058_s

אין היום כמעט מישהו שהמחשב לא משרת אותו בצורה כזו או אחרת בין אם לצרכי עבודה, צרכים אישיים ובין אם שילוב של השניים. אנו שומרים על המחשב את כל המידע הכי חשוב שלנו: קבצי pdf, מידע טכני, קבצי תמונות, סרטונים, קבצי אקסל, תקציבים ועוד.

אנשי הייטק, רופאים, מהנדסי מחשבים, מורים, כותבי תוכן, צלמים, עורכי וידאו, מפיקים, אנימטורים, מנהלי רשתות חברתיות כולם על המחשב לאורך כל שעות היום, לעתים גם בלילה. לפעמים אנחנו עושים על המחשב כמה פעולות בו זמנית, מאבדים לרגע את הריכוז מה שגורם לנו לפעמים ללחוץ על מקש כזה או אחר ממש בטעות.

העבודה על המחשב לפעמים כל כך אינטנסיבית ומלחיצה שמאוד הגיוני שבטעות נמחוק קובץ שלא באמת רצינו או התכוונו למחוק מלכתחילה. זה יכול לקרות לכולם והדבר הכי חשוב שאתם צריכים לעשות זה לנסות לשמור על קור רוח, להיכנס לפרופורציות ולהבין שיש סיכוי גבוה להחזיר את מה שנמחק. במאמר הבא ידון בנושא של שחזור קבצים שנמחקו מהמחשב ואיך מתמודדים כאשר זה קורה.

השאלה היא איך עושים שחזור קבצים שנמחקו מהמחשב בטעות?

ראשית כל חשוב לנסות ולהיזכר מה קרה, כלומר האם מחקנו קובץ גדול שלא נכנס לסל המחזור או שמא רוקנו את סל המחזור או לחלופין הפעלנו תוכנה מסוימת שגרמה לכך שסל המחזור יימחק. גם במצבים שהמחשב שלנו עבר פרמוט, יכול מאוד להיות שאותו ניקוי גרם לקבצים מהמחשב שלנו להימחק.

אז למעשה, ב95% מהמקרים כן ניתן לבצע שחזור של קבצים ושאר מידע שנמחק לנו מהמחשב רק הדבר החשוב ביותר שיש לזכור, הוא שלא ממש כדאי להתחיל לשחק עם המחשב במידה ואתם לא מבינים בשחזור קבצים. ההמלצה הטובה ביותר שאתם יכולים לאמץ במצב שבו נמחקו לכם קבצים מהמחשב הוא פשוט להגיע למעבדה מקצועית שמבצעת שחזורים של מידע על בסיס קבוע ובאחוזי הצלחה גבוהוים. מומלץ כאמור שלא לנסות להוריד תוכנות המסייעות בהחזרת הקבצים שכן תוכנות פעמים רבות מחזיקות בוירוסים ואז יותר נזק יכול להיווצר מאשר תועלת.

מה היתרונות שבבחירת מעבדה מקצועית לביצוע החזרת הקבצים שאבדו?

  1. אחוזי הצלחה גבוהים להחזיר את הקבצים שאבדו ישירות אל המחשב.

  2. הימנעות מבעיות נוספות שיווצרו במחשב בזמן שתנסו בעצמכם להחזיר את הקבצים.

  3. חיסכון בזמן ואנרגיה, שכן פעמים רבות ניתן להחזיר את הקבצים תוך זמן מהיר וקצר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה