למי מתאימות הרצאות לחוגי בית ומה אפשר ללמוד מהן

למי מתאימות הרצאות לחוגי בית ומה אפשר ללמוד מהן

הרצאות לחוגי בית

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות, לא מעט פרסומים על הרצאות שמתרחשות במסגרת חוגי בית שונים. מדובר על הרצאות במגוון רחב של נושאים, הן נושאים שנמצאים על סדר היום והן נושאים אחרים בעלי עניין עבור אנשים רבים, אשר אינם מקבלים חשיפה תקשורתית גדולה.

הרצאות במסגרת חוגי בית, הם כמין תחליף במובן מסוים, להרצאות שנערכות באקדמיה, נאומים שנערכים במסגרת כינוסים פוליטיים או אחרים וכן במובן מסוים, מדובר על תחליף לראיון או הרצאה תקשורתית. אם בעבר היינו מתכנסים סביב הטלוויזיה בשביל לשמוע נאומים והרצאות, הרי שכיום אנחנו יכולים להזמין את המרצה אלינו לחוג בית, שם הוא ירצה בפנינו ובפני האורחים שלנו.

לפני שנסביר מי יכול ליהנות מהרצאות לחוגי בית ומה אפשר ללמוד מהן, נסביר בקצרה מדוע זה פופולארי כל כך היום וכן כיצד זה מתבצע.

הפופולאריות של הרצאות בית נובעות משתי סיבות, הראשונה, עצם העובדה שזה אפשרי. בזכות הרשתות החברתיות, מרצים רבים, בין אם מדובר באנשי צבא, ממשל ומרצים באוניברסיטה, הרבה יותר קשורים וקשובים לציבור. הם נמצאים איתו בקשר הדוק יותר. לכן גם קל יותר להגיע אליהם ולהזמין אותם להרצאה.

הסיבה השנייה היא, שרבים בציבור חשים תחושה, שכלי התקשורת העיקריים לא נותנים במה להרצאות אינטלקטואליות או לתחומים מסוימים שמעניינים אותם. הדרך הנכונה מבחינתם להכיר את הנושאים, היא דרך הרצאות בחוגי בית.

הרצאות בית מתבצעות באופן הבא, אפשר להזמין את המרצים בצורה ישירה, דרך יצירת קשר עמהם, בין אם בטלפון או בין אם דרך אתר אינטרנט או מייל וכן ניתן להזמין אותם דרך סוכנויות שמייצגות את המרצים. התשלום הוא בדרך כלל גלובאלי, מתייחס לנסיעה אל המקום בו נערכת ההרצאה וכן על עצם ההרצאה עצמה.

למי זה יכול להתאים?

כל מי שרוצה ללמוד על נושאים מסוימים אשר אינם בהכרח מקבלים חשיפה תקשורתית או לחילופין, על תחומים שמקבלים חשיפה אך ברמה קבועה, בסיסית. בהרצאות לומדים דברים שהם מעבר, לעיתים שומעים סיפורים ממקור ראשון, דברים שלא שומעים או קוראים בתקשורת הרגילה ואפילו לא בספרי ההיסטוריה.

מי שמחפש כיום הרצאות לחוגי בית ברמה גבוהה, לא יתקשה למצוא מרצים מגוונים, לעיתים קרובות אפשר למצוא שורה של מרצים בנושא מסוים, אשר כל אחד ירצה על פי דרכו וגישתו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה