מהי רפואה סינית

מהי רפואה סינית

רפואה סינית

רפואה סינית היא תחום פופולארי במיוחד שנפוץ כבר 30 שנה בעולם המערבי. הרפואה הסינית היא תחום ברפואה המשלימה שקיים יותר מאלפיים שנים בסין ובו נעשה טיפול באנשים באמצעות צמחים, טיפול במרחקות שונות, טיפול דרך מגע, טיפול באמצעות מחטים דקות והעברת זרימת האנרגיה בגוף, קיבוע השרירים, טיפול בכוסות רוח, אבחון מחלות, מתן עצות בנושא תזונה, טיפול במחלות עור כמו למשל טיפול בפסוריאזיס, טיפול בכוויות, טיפול בשפשפות, וטיפול במחלות כמו מחלות כבד, צהבת, בעיות העיכול, ועוד. כיום משתמשים ברפואה הסינית לגמילה מעישון, טיפול בהשמנת יתר, סיוע להריון ולידה, וכדומה.

האם הרפואה מוכחת מדעית?

בעבר היו ניסיונות להוכיח מדעית את הרפואה הסינית אך עם הזמן, הבינו כי אין בסיס להנחות שהרפואה הסינית ניתנת להוכחות מדעיות, והיא אינה נתמכת מדעית. עם זאת מטופלים שעברו טיפולים ברפואה הסינית מעידים כי טיפולים שונים שעברו אכן מסייעים להם להפטר מבעיות שונות החל מכאבי גב, כאבי רגליים, מיגרנות, כאבי שרירים, ועד לבעיות שניתן לראות כמו פצעי בגרות, פסוריאזיס, קמטים בעור, כתמים בעור ושאר מחלות ויזואליות.

מי ראשי לטפל ברפואה סינית?

כיום כל אדם שרוצה להפוך למטפל ברפואה סינית חייב לעבור לימודי רפואה משלימה. בארץ ישנן מגוון מכללות העוסקות בתחום, ועל מנת לעבור לימודים ברפואה הסינית ישנם תנאי קבלה שונים, שאינם נחשבים קשים במיוחד. עם זאת על מנת להפוך למטפל ברפואה הסינית יש לעבור הכשרה של 4 שנות לימוד.

האם הטיפולים יקרים?

ישנם טיפולים ברפואה הסינית שנחשבים יקרים, בעיקר אם מחליטים להיעזר במטפל פרטי ברפואה הסינית. מטפלים סינים פרטיים נחשבים טובים משום שהם נחשבים מומלצים וכאלה שנותנים יחס אישי ופרטני. עם זאת כיום גם קופות החולים מקצות מטפלים ברפואה המשלימה במחירים מסובסדים ולכן ניתן לפנות לקופת החולים לשם טיפול ברפואה הסינית.

לסיכום, רפואה סינית היא תחום שלא בכדי נחשב לנפוץ בכל העולם, וכיום גם פרופסורים ומנהלי מחלקות בבתי חולים תומכים בתחום וניגשים להרצאות לשמוע אודותיו.

אז אם אתם מעוניינים לשלב טיפול ברפואה זאת על מנת להחלים ממחלה או כדי לשפר את איכות חייכם, רפואה סינית יכולה להיות פתרון מושלם עבורכם!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה