הכנה למבחן אמיר

הכנה למבחן אמיר

גאדג'טים שימושיים

ידיעת האנגלית הינה תנאי בסיסי להצלחתו של הסטודנט להתמודד עם חומרי לימוד אקדמיים, ולכן, כל מי שמעוניין ללמוד במוסד להשכלה גבוהה בישראל חייב להיבחן בתחום האנגלית – בין אם במהלך המבחן הפסיכומטרי ובין אם במסגרת מבחן אמיר או מבחן אמירם.

למי מיועד מבחן אמיר

לרוב, למבחן אמיר או אמירם ניגשים הסטודנטים שנכשלו בתחום האנגלית של המבחן הפסיכומטרי. לעיתים רחוקות, הניגשים למבחן אמיר לא ביצעו מבחן פסיכומטרי כלל, כמו במקרים בהם מוסד הלימודים הנבחר אינו דורש ביצוע מבחן פסיכומטרי כתנאי קבלה למסלולי לימוד.

מה קובע ציון של מבחן אמיר?

הציון של מבחן אמיר מיועד לקביעת מספר קורסי חובה באנגלית שיצטרך ללמוד הסטודנט במהלך לימודיו לתואר ראשון. ציון גבוה מזכה את הסטודנט בפתור מלא, ציון נמוך ביותר יחייב את הסטודנט לקחת 3 קורסי חובה. אלה שנכשלו במבחן, יוכלו לגשת אליו שנית.

כל מוסד אקדמי קובע באופן עצמאי את נהלי ההרשמה למבחן, את מועדי הבחינות ואת הציון הנדרש כדי להתקבל ללימודים או כדי לקבל פטור מלא מקורסי האנגלית.

מהו ההבדל בין מבחן אמיר ומבחן אמירם ?

למעשה מדובר באותו המבחן – התכנים, המבנה ומגבלות הזמן הינם זהים. ואומנם, מבחן אמירם מתבצע בעזרת מחשבים אישיים, כאשר השאלות מוצגות על צג המחשב ובחירת התשובות נעשית בעזרת הקלקה על העכבר. לעומת זאת, מבחן אמיר מוצג בדומה למבחן פסיכומטרי – על דף נייר וסימון התשובות נכונות מתבצע בעזרת העיפרון. ההבדל הנוסף בין שני המבחנים הינו האופן בו נספרים התשובות הנכונות וערכים המספריים של תוצאות הבחינות. כך למשל, ציון עובר במבחן אמירם עבור האוניברסיטה הינו 85 והערך שלו זהה לציון 185 במבחן אמיר.

מהו המבנה והתוכן של מבחן אמיר?

המבחן מחולק לשלושה פרקים: תחום הבנת הנקרא, השלמת משפטים וניסוח מחדש. מבנה המבחן הינו רב בררתי, כאשר לכל שאלה מוצעות ארבע תשובות אפשריות ועל הנבחן לסמן את התשובה הנכונה.

כיצד מתבצעת הכנה למבחן אמיר?

ניתן להתכונן למבחני אמיר ואמירם בעזרת ספר הכנה למבחן אמיר ותרגול שאלות המבחן וביצע סימולציות און ליין. ראשית כל מומלץ להכיר את המבנה של השאלות וללמוד אסטרטגיה נכונה למתן התשובות.

בפרק הבנת הנקרא מוצג בפני הסטודנט קטע טקסט במרה אקדמית. על הסטודנט לקרוא ולהבין את הקטע ולבחור תשובה נכונה בין הארבע לכל אחת מהשאלות המופיעות מתחת לקטע טקסט.

בפרק השלמת המשפטים מופיעים מפשטים עם מילה או צמד מילים חסרים. על הסטודנט לבחור באחת בין ארבע אפשרויות התשובה אשר מופיעות מתחת למשפט.

בפרק ניסוח מחדש לנבחן ניתן משפט בעל ניסוח מורכב. ארבע תשובות שמתחת למשפט מציעות ניסוחים דומים למשפט המקורי. הסטודנט נדרש לבחור במשפט עם ניסוח אשר משמעותו קרובה ביותר לניסוח של המשפט המקורי.

מידע נוסף על מבחן אמיר

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה