הכנה למבחן מימד

הכנה למבחן מימד

image001

אם אתם נרשמתם למכינה קדם אקדמאית על מנת לשפר את ציוני הבגרות ולהתחיל ללמוד במוסד ללימודים גבוהים, אתם בוודאי כבר יודעים על האתגר שעומד בפניכם: מבחן מימד. ובכן, הציון שתקבלו במבחן הזה יקבע במידה רבה את עתידכם האקדמי ועל כך, חשוב להשקיע מאמצים כדי להצליח בו.

ובכן, מהו מבחן מימד? כיצד הוא בנוי ומה הוא בודק? והנה השאלה החשובה ביותר: מה צריך לעשות כדי להתכונן למבחן מימד?

מבחן מימד – המבנה והמרכיבים

מבחן מימד נועד לבדוק את ההתאמה שלכם ללימודים אקדמאיים. חשוב להבין: המטרה של המבחן אינה בדיקת הידע בנושאים שלמדתם לבגרויות, את זה תעשו אחרי שתתקבלו למכינה קדם אקדמית. למעשה, רמת הידע שתצטרכו להפגין הינו ברמה של כיתות ט' – י'. מבחן מימד בודק את יכולת החשיבה שלכם, את מיומנויות הלמידה והפוטנציאל הקוגניטיבי.

המבחן נבנה על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה – מוסד ממשלתי האחראי על רוב הבחינות האקדמיות בישראל. מבנהו דומה במקצת לזה של המבחן הפסיכומטרי, בסוגי התחומים הנבדקים, בתוכן ובסגנון השאלות שמופיעות בו. יחד עם זאת, מבחן מימד קל וקצר יותר מהמבחן הפסיכומטרי וניתן להתכונן אליו באופן עצמאי, ללא קורס – בעזרת חומרי לימוד שניתן לרכוש און ליין.

כאמור, מבנה מבחן מימד בנוי בצורה כזו שהמבחן מחולק לשלושה נושאים עיקריים – תחום העברית, תחום האנגלית והמתמטיקה. כל נושא כולל בתוכו מספר פרקים, בכל פרק – שאלות במבנה זהה, סך הכל – שמונה פרקים, כל פרק מוקצב ב-25 דקות. המבחן בנוי במתכוננת רב בררתית (האמריקאית), כאשר לכל שאלה מוצעות ארבע תשובות, רק אחת מהן נכונה. כמו ברוב המבחנים הפסיכוטכניים, השאלות מאורגנות בסדר קושי עולה. מומלץ לא "להתקע" על השאלות הראשונות. עברו על כל השאלות שבפרק וחזרו לאלה שדורשים מכם חשיבה נוספת. אם אינכם יודעים את התשובה, סמנו אחת מהאפשרויות: במבחן מימד לא מורידים נקודות על התשובה הלא נכונה.

הכנה למבחן מימד

התנאי הראשונה להצלחה במבחן מימד הינו היכולת שלכם לענות למספר גדול של השאלות, נכון ומהר ככל הניתן. כדי להגיע למהירות גבוהה בפתרון השאלות, מומלץ להשקיע בתרגול אינטנסיבי. הכלל הזה נשמע אולי כמו סיסמה שחוקה, אך אסור לזלזל בו: ככל שתתרגלו יותר, תצליחו יותר.

כל אחד משלושת הנושאים הנבדקים במבחן דורש הכנה נפרדת. מומלץ להשאיר יותר זמן ולהשקיע יותר מאמצים בתחום שמאתגר אתכם ( אין זה אומר שאפשר להזניח נושאים בהם אתם מרגישים בטוחים יותר).

בתחום המתמטיקה אתם נדרשים להפגין יכולת להשתמש במונחים מתמטיים בסיסיים כדי לפתור בעיות, לנתח נתונים בעזרת טבלאות ותרשימים ולהסיק מסקנות. הפרקים בתחום המתמטיקה מחולקים לשאלות גיאומטריה, אלגברה (כולל שאלות מילוליות), השוואות, אחוזים ועוד.

בתחומי העברית והאנגלית יוצגו בפניכם שאלות השלמת המשפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא על פי קטעי טקסט מורכבים.

מידע נוסף על מבחן מימד

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה