איך אנשים אוהבים לאכול פיצה ברחובות?

איך אנשים אוהבים לאכול פיצה ברחובות?

פיצה

כולם מדברים על האפשרויות השונות לאכילת קרמבו, אבל אנחנו באנו לבדוק איך אתם אוהבים לאכול פיצה ברחובות. בדקו את עצמכם!

מהקצה או מהקשה?

בדיוק כמו במקרה של הקרמבו, גם את הפיצה אפשר להתחיל לאכול באחד משני הקצוות שלה: הקצה של המשולש – היכן שהוא התחבר עם שאר חלקי הפיצה, או בחלק הקשה של המשולש – ההיקף של הפיצה. יש שיבחרו להשאיר את שילוב הטעמים לסוף ויש שיבחרו להתחיל את הסעודה בחגיגת הטעמים הכלולה בשילוב שבין הבצק, הרוטב, הגבינה והתוספות ולהשאיר את הקצה לסוף, או לא לאכול אותו בכלל.

בואו נדבר על הקשה

החלק הקשה של הפיצה הוא גם כן משתנה לפי הטעם האישי של הסועד. לדוגמה, ניתן לבחור בבצק עבה או דק, מעט בצק בקצה או הרבה, בצק עם מילוי גבינה, בצק בטעמים שונים ועוד. למעשה, לבצק יש חלק חשוב מאוד בטעם הכללי של הפיצה והוא לא שם רק כדי להוות בסיס בשביל הרוטב, הגבינה והתוספות!

התוספות

כידוע, ניתן להוסיף לפיצה גם תוספות מעל הגבינה. תוספות אלו הן אחד המרכיבים המשתנים ביותר כשאוכלים פיצה ברחובות ובעצם, הדבר אינו שונה מבחינה זו גם מכל עיר אחרת. יש סוגים רבים מאוד של תוספות שניתן להוסיף לפיצה. לדוגמה, ירקות כמו בצל, זיתים, עגבנייה וכדומה וניתן גם להוסיף תוספות אחרות כדוגמת ביצה, טונה, אנשובי, סוגים שונים של גבינות כמו גבינה בולגרית, פטה וכדומה.

ליד הפיצה

פעמים רבות, כאשר קונים או מזמינים פיצה ברחובות ניתן להוסיף לארוחה גם תוספות ליד הפיצה כדוגמת לחם שום, שתייה קלה וכדומה. תוספות אלו מהוות תוספת מושלמת לארוחה נפלאה, שתשביע אתכם ותרווה את צימאונכם ותהפוך את הארוחה שלכם לארוחה טעימה עוד יותר ולא פחות חשוב מכך – שלמה!

אז איך אתם אוהבים את הפיצה שלכם?

האם אתם אוהבים בצק דק או עבה? אוכלים מהקצה או מהקשה? תוספת אחת או שילוב של תוספות? אוהבים לשתות מיץ או קולה עם הפיצה? הכל עניין של טעם והיתרון של הפיצה הוא האפשרות לבחור מתוך מגוון רחב של אפשרויות ולהתאים את הפיצה שלכם לטעם האישי שלכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה