בדיקת מתקני משחקים – בדיקת בטיחות בעלת חשיבות

בדיקת מתקני משחקים – בדיקת בטיחות בעלת חשיבות

boy-1414712_640

כל משחק, צעצוע או מתקן בו ילדים אמורים לשחק או להשתמש, חייב לעבור בדיקת בטיחות של גורם מוסמך ולקבל אישור להשתמש בו. אחרת, המתקן יכול להיות מועד לפורענות, כלומר הילדים עלולים לשחק או להשתמש בו ולהיפצע. זו הסיבה שבכל גן ילדים, בית ספר, מגרשי ספורט או גנים ציבוריים, אחרי שמתקינים מתקני משחקים, יגיע יועץ בטיחות לאשר את השימוש בו. בדיקת מתקני משחק היא חשובה מאוד לילדים ולשמירה על בטיחותם.

בדיקת בטיחות למתקני משחקים היא מאוד חשובה, מכמה סיבות:

ראשית, לוודא שהמתקן אכן עומד בתקנים הנדרשים. אומנם ברוב המקרים, בוודאי כשמדובר ברשויות מקומיות או ציבוריות, הרי שרכישת המתקנים מתבצעת רק דרך חברות שמשווקות מתקנים שעומדים בתקנים, אך ייתכן מקרין שבשביל להוזיל עלויות יהיה רצון להשתמש במתקנים ללא תקן, דבר שיכול להיות מסוכן עבור הילדים.

שנית, גם אם הותקנו מתקנים שיש להם תקנים על פי חוק, איש לא מבטיח שהם הותקנו כראוי. זו הסיבה שיועץ בטיחות צריך לבחון את הנושא ולוודא שאכן המתקנים הותקנו בצורה נכונה.

שלוש, צריך לזכור שהתקנת מתקני משחקים איננה בא על חלל ריק, כלומר צריך להתייחס לא רק למתקנים עצמם אלא גם למיקום בו הם ממוקמים, סוג המשטח שעומד מתחתם, המרחק בין המתקנים לרצפה, המרחק בין מתקן אחד לשני ועוד. מדובר על מגוון רחב של דברים שיועץ בטיחות חייב לבדוק.

ארבע, על היועץ גם לבדוק שהמתקנים אינם מהווים סכנה לסביבה ואינם נמצאים באזור מסוכן, למשל ליד חומרים דליקים או חומרים אחרים שיכולים להוות סכנה לילדים.

בדיקת בטיחות היא בעלת חשיבות רבה, ולו מהסיבה הפשוטה, ילדים נמצאים זמן רב על מתקני משחקים וגם אם ההורים או גננות ומורים שומרים עליהם, מספיק שנייה אחת בו הילד יכול להיפצע ויהיה לו נזק לכל החיים, אם המתקן לא יהיה בטוח. לכן נהוג לבצע בדיקות כאלה בעת ההתקנה, בלי קשר אם מדובר בגן ילדים פרטי או גן ציבורי.

מה שברור הוא, שכל בדיקת מתקני משחקים חייבת לספק בסופו של דבר דוח מפורט, שמסביר מה נבדק ומאשר שאכן המתקן תקין וראוי לשימוש.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה