פתרונות סינון אוויר לתעשייה – באילו מקומות צריך אותם?

פתרונות סינון אוויר לתעשייה – באילו מקומות צריך אותם?

סינון אוויר

מסנני אוויר במפעלים ובמבני תעשייה מסננים את החומרים המזהמים מחוץ למפעל. למסננים ישנם מערכות מיוחדות שמתוכננות לשאוב ולסנן כמויות אדירות של פחם, אבק, דלק ומגוון חומרים רעילים שמתרכזים באוויר המפעלים, החוצה מן החלל שבמפעל או בכל מבנה שהם הם נמצאים.

המסננים מותאמים לחומרים שנמצאים בכל מפעל ובכל מבנה תעשייה, ולהם מפוחי יניקה מיוחדים בעלי עוצמות סינון אוויר ויניקה גבוהים שבאופן אוטומטי מסננים את האוויר ובאמצעות לחץ אוויר גבוה ושאיבה מוציאה ומסננת את הרעלים החוצה. כיום ישנם נהלי בטיחות בעבודה שמסדירים את כל הקשור למסננים וחשיבותם בעבודה.

אבל כיצד תורם הסינון לאוויר?

סינן זה עוזר לשמור על בריאות העובדים. באמצעות פעולת הסינון, האוויר נותר נקי יותר ובכך לא נשארים רעלים באוויר שבתוך המפעל. המסננים בעצם יונקים את האוויר ומפנים אוויר ורעלים מהמפעל, המסננים יונקים מזהמים ומפנים אותם החוצה ופולטים אותם. עוד הם מסננים עשן פיח ושמן מסוכן, והם שומרים על אוויר נקי עד כמה שניתן במקום העבודה.

אז היכן צריך מסנני אוויר בתעשייה?

מסננים מסוג זה דרושים ביותר בכל מפעל ומבני תעשיה, במסעדות, במוסכים, בנמלים, בשדות תעופה, בכורים למיניהם, במחצבות, בנגריות, בחדרי ייצור, במעבדות, במכוני רנטגן, בבית חולים, במנסרות, במאפיות, ובכל מקום בו נפלטים גזים, עשן, כימיקלים, רעלים, ועוד.

כיום ישנם מגוון מוסדות, מפעלים, מחסנים, מרכזים לוגיסטיים, חדרי ייצור, מבני תעשייה ועוד המשתמשים במגוון מסננים מכל סוג על מנת לסנן את האוויר שבחלל. המסננים הם בגדלים שונים ומסוגים שונים, והם חייבים להתאים לסוג החלל ולסוג החומרים שיש בו.

ומה קורה אם לא משתמשים במסננים?

במידה ולא נעשה שימוש במסננים, יתכנו נזקים גדולים לעובדים שבחלל, ומכאן גם אי הענות לעבודה על פי תקנים ונהלי בטיחות בעבודה. בשל כך יתכנו תביעות נזיקים גדולות נגד אותם מקומות עבודה, מקומות העבודה ייסגרו, ותביעות כספיות על סכומי עתק יוגשו נגד בעלי המפעלים ויתכנו אף עונשים כגון קנסות עונשים, ואף מאסרים בפועל.

 

 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה