עובדות על אורי לופוליאנסקי שחשוב להכיר

עובדות על אורי לופוליאנסקי שחשוב להכיר

חברת ניהול ועד בית

אחת הדמויות המרתקות בפוליטיקה המקומית והארצית הוא ללא ספק אורי לופוליאנסקי, מי שהיה ראש עיריית ירושלים בין השנים 2003 לשנת 2008. מדובר בראש העיירה החרדי הראשון של העיר. הוא ניצח בבחירות 2003 את ניר ברקת, מי שבשנת 2008 הפך לראש עירייה בעצמו.

אורי לופוליאנסקי הוא דמות מרתקת, מאחר ובמובנים רבים הוא שונה מפוליטיקאים חרדים אחרים אשר מוכרים לנו מהזירה הציבורית, הוא דמות הרבה יותר שקטה, סובלנית, דמות שהיתה אהובה גם על לא מעט חילונים. בין היתר, בזכות פעילותו במגזר השלישי.

לופוליאנסקי הוא המייסד והיושב ראשון של ארגון "יד שרה" ארגון שמשאיל לחולים ובני משפחותיהם, כלים ואביזרים רפואיים וכן ציוד עזר. הוא הקים את הארגון בשנת 1976, ובשנת 1994 הוא קיבל את פרס ישראל בשם הארגון. במהלך השנים, הארגון גם פעל רבות למען אנשים עם לקויות והכשיר צוותים לסייע למטופלים.

בתור ראש עיר, הוא נאלץ להתמודד עם לא מעט לחצים מצד כיוונים שונים, הן מהצד החילוני שציפה שינהג איתם בשוויון מלא, והן מהצד החרדי שציפה שינהג כאחד משלהם. באחד המקרים הזכורים, הוא אף הוכה על ידי קבוצת חרדים בגלל שלא פעל מספיק למניעת מצעד הגאווה בעיר. כמו כן, הוא פעל למען פתיחת שירותי קבורה לחסרי דת בעיר, הוא התבטא למען חופש בחירה בכל מה שקשור בהליכי קבורה, וכלל, צריך לומר, שבמהלך תקופתו לא היו מאבקי דת רבים בעיר, הסטטוס קוו נשמר, דבר שמאפיין את אישיותו של אורי לופוליאנסקי.

צריך לומר, להבדיל מאהוד אולמרט, ראש העיר הקודם אשר עזב את התפקיד בשביל לכהן כשר בממשלה, ולהבדיל מניר ברקת, ראש העיר הנוכחי אשר פוזל לפוליטיקה הארצית, וכן בניגוד לפוליטיקאים חרדים אחרים שעברו מתוך הפוליטיקה המקומית אל ארצית, הרי שלופוליאנסקי לא חשב לבצע את הצעד הזה. בשנת 2008 כאשר סיעת אגודת ישראל מאיר פורוש החליט להתמודד עם ראשות העיר, לופולינאסקי פרש ממנה ועזב למעשה את הפוליטיקה. בכך למעשה הוא הוכיח, שמטרתו היתה רק להיות ראש עיריית ירושלים ולא מעבר לכך.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה