תכנית שהיא מעבר לכל דמיון

תכנית שהיא מעבר לכל דמיון

הפקת בר מצווה - אפשר לצאת מזה גם בלי למשכן את הבית

בדומה למבוגרים, הילדים יכולים להיות סקרנים מאוד. הם גולשים באינטרנט, קוראים ספרים ומקשיבים היטב למורה בבית הספר כדי לצבור יותר ויותר מידע. אך לעתים, מקורות אלה אינם מספיקים כדי להעשיר את מוחם הצעיר של התלמידים הצמאים לידע. לשם כך, הוקמו עבור התלמידים הסקרנים תכניות מיוחדות, בשיתוף מדענים מאוניברסיטאות, כדי להרחיב את תחומי הידע ולהעשיר את המדענים העתידיים.

העשרה לילדים

להיות אסטרונאוטים

כל תלמיד חלם להגיע אל הירח והכוכבים כשהיה קטן, וכעת יש לו הזדמנות לעשות זאת. במסגרת תל"ן (תכנית לימודים נוספת) יכולים הילדים לצאת אל המסע בחלל. אחת מבין תכניות הלימוד נועדה להכיר לילדים את היקום שמעבר לגבולותיו של כדור הארץ. במסגרת התכנית ילמדו התלמידים על היקום ככלל ועל נושאים כמו גלקסיות או המפץ הגדול בפרט. כמו כן, חקר החלל הוא הזדמנות טובה להרחיב את הידע בפיזיקה – ללמוד יותר על חוקי ניוטון ועל חוקי המכניקה וכיצד הם מיושמים בחלל. לסיכום, הילדים ילמדו על השינויים שעוברים על גוף האדם בודו נמצא בחלל, ואף יזכו לעסוק בשאלה האם יש חייזרים או חיים אחרים מחוץ לכדור הארץ.

לשמור על הסביבה

אנו לומדים לשמור על איכות הסביבה מגיל צעיר, אך כדאי להכיר יותר את האקולוגיה של הארץ שבה אנו חיים. תל"ן מציעה תכנית ייחודית לתלמידים המסייעת להם להכיר את הסביבה שבה הם חיים. מעבר למערכת האקולוגית הנרחבת, ילמדו התלמידים על בעלי חיים שונים: פרוקי רגליים, עקרבים, סרטנים, ברווזים, תנשמות, תוכים ועוד. כמו כן, התכנית כוללת תצפיות והיכרות עם מאובנים של בעלי חיים שנכחדו – כמו דינוזאורים – וגם בעלי חיים אשר עדיין נמצאים אתנו כדוגמת נחשים, צבים או לטאות. התלמידים ילמדו מקור גם על הפיזיולוגיה של בעלי החיים דרך שלדים או פוחלצים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה