סוגי תאורה שכדאי להכיר

סוגי תאורה שכדאי להכיר

גופי תאורה

מרביתנו נוהגים להשתמש בסוג תאורה מסוים, לעיתים זו תאורת ליבון שנחשבת כיום פחות ידידותית לסביבה, לעיתים זו תאורת לד שנחשבת יותר חסכונית, פחות מחממת והרבה יותר "ירוקה", יש כמובן גם סוגי תאורה נוספים בהם אנחנו נוהגים להשתמש בבית או בעסק, בין אם מדובר בפלורסנט או תאורה אחרת.

גופי תאורה
גופי תאורה שכדאי להכיר

הבחירה בין סוגי תאורה שונים שאנחנו יכולים למצוא על המדפים ולהחליט איזו מביניהן יכולה להתאים לנו, מתבססת על מערכת שיקולים ייחודית, בין אם אומר שעלינו לבחון את השאלה ביחס לסוג המבנה, סוג השימוש שאנחנו עושים בו או אופי התאורה שנכנסת אל תוך המבנה מבחוץ, כלומר תאורה טבעית. הרבה פעמים אנחנו נבחר בתאורה חלשה בתוך המבנה או תאורה חסכונית, מתוך נקודת הנחה שהמבנה כולל מספר פתחים ואנחנו יכולים להשתמש בהם לצריכת תאורה חיצונית.

מלבד סוגי הנורות השונים שציינו, הרי שאנחנו יכולים גם ליהנות מסוגי גופי תאורה שונים, למשל, אנחנו יכולים ליהנות מגופי תאורה עומדים, תלויים, כאלה שנמצאים על התקרה וכאלה שנמצאים על הקיר. תאורת שולחן, תאורת שידה וכן ספוטים אשר מותקנים שקועים בתוך התקרה.

ההבדל בין הגופים השונים וכן בין סוגי התלייה השונים, באים לידי ביטוי בין היתר באופן בו הם מפזרים את האור בחדר. ברור שמנורה תלויה, על קיר או תקרה, יכולה לפזר את האור בצורה הרבה יותר אפקטיבית מאשר מנורה שעומדת על הרצפה או מנורת שולחן. הדבר גם תלוי באופן בו גוף התאורה מכוסה, אך ברמת העיקרון, ככל שהמנורה נמצאת יותר למעלה ובאופן פתוח, כך גדל הסיכוי שהאור יתפזר הרבה יותר טוב.

חשוב לומר, היכרות עם סוגי תאורה יכולה לעזור לנו לבצע בחירה נכונה ולעשות שימוש נכון יותר במבנה. הרי אם אנחנו מתגוררים בדירה קטנה עם מספר חלונות ומרפסות מצומצם, מה שלמד שלא נכנס הרבה אור מבחוץ פנימה, סביר להניח, שרמת התאורה שנצטרך בתוך המבנה צריכה להיות מאוד גבוהה. לכן אם אנחנו נכיר את סוגי התאורה השונים, יהיה לנו הרבה יותר קל לדעת, מה להתקין וכיצד, בשביל שנוכל להשתמש בתאורה בצורה חכמה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה