מה הבעיה ברפתות?

מה הבעיה ברפתות?

electric-fan-414575__340[1]

החקלאים הם זן הולך ונעלם בארצנו הקטנטונת. על כך יש להצר מכיוון שחקלאות חשובה ביותר למדינה והיא שומרת על האדמות שלה ודואגת כי יהיה לנו מאכלים איכותיים על השולחן שלנו. אך בכל זאת ישנם כמה אמיצים בודדים הבוחרים להמשיך במקצוע החקלאות. אחד הדוגמאות הבולטות ביותר לכך היא הרפת. רפתנים דואגים לגדל פרות ולהפיק מהם חלב איכותי. כך הם תורמים רבות למשק הישראלי ואזרח הישראלי. אך ישנה בעיה בגידול פרות בארץ והיא כמובן העובדה כי מזג האוויר החם בישראל אינו מתאים לגידול פרות. כך יוצא שתפוקת החלב של הפרות יורדת ואנו נקלעים לבעיה קשה. בגלל שלפרות כל כך חם הם מייצרות פחות חלב והדבר משפיע על ביצועי משק החלב בישראל. פרה שחם לה היא פרה בעלת תנובה פוחתת והרפתנים מחפשים אחר פתרונות בכדי לעזור לפרות שלהם ולהגביר את תנובת החלב של הפרות.

מאוורר – הפתרון המושלם לרפת

לאור מזג האוויר הישראלי נשאלת השאלה כיצד הפרה הישראלית היא בעלת תנובת החלב הגבוהה בישראל? זוהי שאלה חשובה ביותר המשפיעה על משק החלב הישראלי. התשובה אולי תפתיע אתכם אך בישראל נהוג להתקין מאווררים ברפתות ובמקומות השהייה של הפרות. מאוורר איכותי מקרר את הפרות וגורם להם להרגיש הרבה יותר טוב ולא לסבול מהחום הכבד. כך המאוורר משפר את תנובת החלב של הפרות והופך אותה ליותר טובה. אין כמעט היום רפתות בישראל שלא משתמשות במאווררים לקרר את הפרות שלהן וכך להגדיל את תנובת החלב שלהם. זהו דבר חשוב ביותר המשפיע על כל משק החלב הישראלי ועל כך יש רק לברך.

שימו לב לא כל מאוורר מתאים לרפתות

אך שימו לב אם אתם בעלי רפת, הרי שחשוב שתדעו כי לא כל מאוורר מתאים לרפת שלכם ולפרות שלכם. יש לקנות מאוורר תעשייתי מותאם לתנאי החוץ השוררים ברפת ואשר ישפר האקלים ברפת. רק מאווררים חזקים ישרתו אתכם בצורה הטובה ביותר ויבטיחו כי הפרות ייהנו מרוח נעימה שתשפר את תנובת החלב שלהן. על כן הקפידו לקנות מאווררים שעומדים בדרישות השונות ומתאימים לרפתות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה