מה הוא מצבר

מה הוא מצבר

jumper-cables-926308__340[1]

ישנם סוגים שונים של מצברים, כל מצבר מיועד למשוא אחר, כאשר אנו מדברים על מצברי רכב, הכוונה למצברים קטנים באופן יחסי ומתאימים להפעלת כלי הרכב שלנו. ללא מצבר מתחת למכסה מנוע, המכונית לא תוכל להניע ואף מכשירי החשמל ברכב לא יעבדו בשל העבודה שאין ספק שיספק הספק לרכב, במילים פשוטות מצבר הרכב הינו לב הרכב, בלעדיו לא ניתן להניע ולהשתמש ברכב.

כיצד לבחור מצבר למכונית

הגעת למסקנה שאתה צריך להחליף מצבר, יש כאלה שיגיעו למסכנה הזו רק לאחר שיתקעו עם הרכב בשל תקלת מצבר ויש כאלה שיגילו ראש וידאגו להחליף סוללת מצבר עוד ליפני שאורך החיים שלו נגמר וכך לחסוך תקלות באמצע הדרך. אם בחרת להחליף מצבר באופן יזום מראש מומלץ לבחור מצבר בעל מפרט התואם לנתונים אשר נכתבו במדריך אחזקת הרכב של יצרן הרכב שלך, עם זאת חשוב לבחור מצבר התואם בדיוק במבנהו ובגודלו למיקום המיועד לו ברכב, לרוב מיקמו של סוללת הרכב הינו מתחת למכסה מנוע באזור מסומן עבור מצבר.

חשיבות הגודל והמבנה מאוד חשובים מכיוון שבחירת מצבר בגודל אשר לא תואם למגש הרכב יכול לגרום לבעיות ותקלות לא רצויות, בכדי לחסוך בנזק אנו נבחר במצבר התואם בדיוק לרכבנו. אם לא דאגת להחליף את המצבר שלך בזמן ונתקעת רחוק מהבית עם מצבר תקול, ניתן להשתמש בשירותי תיקון מצברים בשטח. חלק מחנויות המצברים מספקות שירות של משלוח מצבר חדש עם טכנאי מוסמך אשר בא עד אליך לשטח איפה שלא תהיה ויחליף לך למצבר חדש ותואם לרכבך, שירות זה יעלה לך בכסף מיותר עבור המשלוח וההתקנה של הסוללה.

המסכנה אותה ניתן להבין היא שמומלץ לעקוב אחר תקינות המצבר בכדי לא להיתקע ולחסוך זמן וכסף מיותר עבור החלפת מצבר בשטח.

תאריך המצבר

אז כדי ניתן לדעת מתי צריך להחליף מצבר באופן יזום?

כאשר אנו באים לרכוש מצבר לרכב חשוב לשים לב לתאריך ניפוק המצבר.

אם המצבר גול בגילו מ6 חודשים אז לא מומלץ לקנות אותו, מכיוון שהמצבר נימצא במצב פריקה משך זמן ארוך העולה על חצי שנה וזה יכול לבוא לידי ביטוי באיכות המצבר.

מומלץ לבחור מצבר טרי ולהשתמש בו שנתיים, רוב חנויות המצברים מספקים אחריות של שנתיים על המבצר מכיוון שיודעים שלאחר שנתיים מתחילות התקלות במצברים בדרך כלל, מצברי רכב יכולים להחזיק יותר משנתיים במידה והתבצע בהם שימש הולם ולא מסיבי ומוגזם מידיי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה