תל"ן לילדים הסקרנים

תל"ן לילדים הסקרנים

school-2761394__340[1]

אם תמיד אמרתם לעצמכם שהבן שלכם זקוק לפעילות העשרה מרהיבה, אם תהיתם כיצד תוכלו להסביר לבת את פיזיקת גלי הקול, יש פתרון בשבילכם. תל"ן (תכנית לימודים נוספת) מציעה את הפתרון הטוב ביותר עבור הילדים הסקרנים שרוצים לדעת איך פועלים דברים מקרוב. במסגרת התכנית הזו יכולים הילדים והוריהם לבחור את המסגרת המתאימה ביותר.

אז מה לומדים?

תל"ן מציעה מגוון רחב של נושאי לימוד, תוך התמקדות במקצועות שלומדים בבית הספר, רק קצת מעבר לכך. אלה כמה נושאים לדוגמה:

  • פיזיקה – זהו מקצוע שרק השם שלו מצליח להרתיע ילדים וילדות, אשר יעדיפו לצאת ולשחק כדורגל. אך ברגע שהם ייחשפו לנושאים מרתקים כמו פיזיקת גלי הקול, הם ישנו את דעתם ויתחילו להתעניין קצת יותר בעולם הסובב אותנו.
  • ביולוגיה – זה הזמן לחדור אל מסתורי התא, אל נפלאות הדנ"א ולחקור דברים מקרוב. כי באמצעות חקירה יסודית של הדברים, תחום הביולוגיה מעולם לא היה מרתק יותר.
  • בעלי חיים – הילדים מתחברים אל בעלי החיים באופן טבעי, ובזכות לימודים בתכנית לימודים נוספת הם יוכלו להיחשף אליהם מקרוב וממש לגעת בהם. ישנן תכניות לילדי בית ספר, ואחרות מיועדות דווקא לאחיהם הצעירים שבגיל הגן. כך או כך, הילדים זוכים ללמוד על מקומות המחייה של בעלי החיים החולקים עמנו את כדור הארץ, לומדים על המערכות האקולוגיות והופכים למודעים יותר לצורך לשמור על הסביבה.
  • חקר החלל – ילדים ומבוגרים כאחד היו רוצים להגיע אל החלל הרחוק כדי לגלות מה יש בו. במסגרת תכנית לימודים בנושא החלל הילדים ילמדו על כוח הכבידה ועל השפעתו של חוסר כוח כבידה בחלל, כמו גם על האפשרות של פגישת חוצנים בעתיד הרחוק.

התכנית שעושה את כל ההבדל

לימודים במסגרת תל"ן מעשירים ללא ספק את עולמו של הילד, אך מעבר לכך, הם מעניקים לו את הכלים הנחוצים לו כדי להתמודד עם המידע העצום שיש ברשותנו היום. מקורות כמו אתרי אינטרנט, יוטיוב או רשתות חברתיות מציפים אותנו במידע, חלקו אמין וחלקו פחות. הילד לומד לנווט בין כל מאגרי המידע העצומים שיש לנו היום ולבחור את המידע הנכון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה