שלשולים אצל ילדים – טיפול מהיר

שלשולים אצל ילדים – טיפול מהיר

טיפול בשלשולים אצל ילדים

שלשולים בקרב ילדים עלולים לפגוע מאד באיכות החיים של ילדכם ובסדר יומו, כאשר שלשול יכול לגרום לכאבי בטן עזים, לצורך להיות בשירותים שעות רבות, והם גורמים אי נעימות בנוסף לבעיות בקיבה ובספיגה של חומרים חיוניים לגוף.

כאשר ילדכם משלשל ייתכן והוא סובל מחיידק בטני או מקלקול קיבה, ולכן יש לאבחן את הסיבה שבגינה הוא סובל משלשולים על ידי מומחים רפואיים בתחום. עם זאת חשוב לדעת שניתן גם לטפל בשלשולים באופן מהיר וזאת על ידי כמה פעולות:

טיפול בשלשולים אצל ילדים

אורז ועוף – אורז ועוף 'מכובס' ללא תבלינים אשר מבושלים באידוי יכולים מאד לסייע לעצור שלשולים. האורז שאינו מתובל עוזר לנקות רעלים מהגוף והעוף משמש כחומר אנטיביוטי המטפל בשלשולים. בנוסף אורז נחשב מאכלי שגורם לעיתים לעצירות – מה שיסייע במקרים של שלשולים שאינם פוסקים. בנוסף חשוב לשתות מים בזמן התקף השלשולים וזאת כדי למנוע התייבשות של הגוף.

טיפול ברפואה המשלימה – כדי לעצור תופעות של שלשול חשוב להיעזר ברפואה המשלימה על מנת לקבל טיפול. טיפול ברפואה המשלימה המשולב בטכנולוגיית ביו רזוננס, יכול לעזור למצבים של כאבי בטן ושלשולים, והוא יסייע להבין מהו הגורם לשלשול וינטרל אותו. הטיפולים ברפואה המשלימה מסייעים להשיב את התקינות במערכת החיסונית, תוך שימוש בצמחי מרפא, התאמת תפריט תזונה נכון, וטיפול בדיקור המסייע להחזרת האיזון לגוף.

מניעת מאכלים מעוררי שלשול – דרך נוספת להתמודד עם שלשולים אצל ילדים היא באמצעות מניעה של מאכלים מתובלנים, שתיית קפה, ואוכל חריף. מאכלים אלה מעוררים תגובות לא רצויות של מערכת העיקול, מה שיכול להוביל לשלשולים בקרב ילדים וגם בקרב מבוגרים.

שימוש בתרופות מדף – דרך נוספת לעצור את השלשולים היא באמצעות תרופות מדף, משמע – באמצעות תרופות ללא מרשם. בצורה זאת ניתן לעצור את השלשול, אך עדיין מומלץ לגשת לרופא אם השלשולים אינם פוסקים, ולאחר מכן להיעזר במומחים ברפואה המשלימה על מנת שניתן יהיה לזהות את מקורם של השלשולים, לשנות תפריט וליהנות מטיפול לשחרור ואיזון הגוף.

לעוד מידע על טיפולים לשלשולים אצל ילדים, לחצו כאן…

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה