עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין מתמחה בדיני מקרקעין ושירותיו נדרשים בכל עסקת מקרקעין – כגון רכישת שטח, מגרש, בית פרטי, דירה, יחידת משק ועוד. כידוע, רכישת נכס מקרקעין בישראל טומנת בתוכה מגוון רב של קשיים ובעיות משפטיות ועל כך, אי שימוש בשירותים של  עורך דין המתמחה בסוגיית מקרקעין על כל גווניה עלולה לגרום לשלל בעיות משפטיות, אשר בסופו של דבר יובילו לתביעות ממושכות,  בכל שלבי עריכה וחתימת העסקה.עורך דין מקרקעין

כך למשל, תפקידו של עורך דין מקרקעין הינו עריכת ייפוי כוח בלתי חוזר הנדרש לרישום הנכס בטאבו. ללא עריכת מסמך זה, הנכס אינו עובר לבעלות של הרוכש, גם אם הרוכש שילם עבורו וערך את כל שאר המסמכים על פי החוק. עורך דין מקצועי אשר מכיר את כל ההליכים המשפטיים הנדרשים להשלמת עסקאות מקרקעין, ידאג להחתים את שני הצדדים על ייפוי כוח בלתי חוזר ולאפשר השלמת הרישום של הנכס בטאבו.

כיצד בוחרים בחירת עורך דין מקרקעין

לאחרונה גדל היקף תביעות הרשלנות נגד עורכי הדין הפועלים בתחום מקרקעין. עובדה זאת רק מדגישה את החשיבות של שירותים משפטיים מקצועיים ואיכותיים לעסקאות מקרקעין. על מנת למנוע בעיות משפטיות הנגרמות על ידי רשלנות של עורך דין בעסקאות מקרקעין, חשוב לבחור בעורך דין איכותי ומנוסה בתחום.

עורך דין מקרקעין – תחומי האחראיות

אם בעבר היה נהוג לשכור את שירותי עורך הדין לאחר השלמת משא ומתן בין הרוכש והקונה, הרי שהיום חל שינוי בנוהל זה. על כך, מומלץ לפנות לעורך דין כבר בשלב הראשון של תהליך הרכישה או המכירה של הנכס, כדי לאפשר לעורך דין לנהל את סגירת התנאים והמחיר וכך למנוע מראש פוטנציאל למכשולים, לסיכונים ולאי הבנות.

תפקידו של עורך דין מקרקעין בתהליך מכירה או רכישת הנכס מגוונים ביותר, ומכילים, לרבות ניהול משא ומתן ועריכה ואמות החתימה של המסמכים הנדרשים על פי החוק, הליכי בדיקה מוקדמות. על פי החוק, ביצוע בדיקות מוקדמות לעסקאות מקרקעין הינו חלק מהותי בשירות המשפטי הניתן על ידי עורך דין מקרקעין ואי ביצוע בדיקות אלה נחשב להפרה של החוק ולמעשה רשלנות מצד עורך הדין.

בדיקות מקדימות כוללות בין היתר בדיקת זכות המוכר בנכס, בדיקת חיובים הרשומים על הנכס, בדיקת הערות אזהרה העלולים למנוע את מכירתו של הנכס וכדומה. כמו כן, לפני תחילת משא ומתן, על עורך הדין לוודא כי הנכס ממוקם באזור בו קיימות תכניות פיתוח ואין על הנכס (בתנאי שמדובר בנכס בנוי) צו הריסה.

כמו כן, עורך דין מקרקעין מחויב על פי חוק לבחון את מלוא המשמעויות של המיסים הנלווים לעסקה ובפרט מס השבח. בנוסף, על עורך הדין לאסוף את כל ההיתרים והאישורים הנדרשים להעברת הבעלות על הנכס / קרקע. רק לאחר השלמת העברת הבעלות בלשכת רישום מקרקעין יסתיים ההליך המשפטי ויושלם השירות של עורך דין מקרקעין.

מידע נוסף על עורך דין ליקויי בניה

מידע נוסף על דיני מקרקעין

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה