מתנות ממותגות – אם להציע מתנה, למה שלא תהיה ממותגת?

מתנות ממותגות – אם להציע מתנה, למה שלא תהיה ממותגת?

competition-2064869__340

כל מי שמכיר את תחום השיווק והפרסום יודע, שם המשחק הוא מיתוג. לקחת את השם של החברה, את הלוגו שלה, ולהפוך אותם לחזות הכל, לדבר העיקרי, להפוך אותם לדבר שכל אחד ידע לזהות אותו ולא משנה איפה הוא ממוקם. אנחנו מכירים לא מעט דוגמאות לכך, בין אם זה הסמל של קוקה קולה ובין אם זה הקשתות של מקדולנד'ס או התפוח של אפל. לא מדובר רק בחברות שייצרו מוצרים מובילים, אלא חברות שהפכו את עצמן למותג, לשם נרדף לתחום בו הן מתעסקות.

אחת הדרכים להפוך את עצמנו למותג היא באמצעות שימוש במוצרים שונים. אם אנחנו מציעים ללקוחות שלנו מתנות ממותגות, אז אנחנו למעשה נכנסים אליהם הביתה או למשרד, בדרכים שונות. בכך בכל פעם שהם יצטרכו או ירצו משהו שקשור לתחום שלנו, הם ידעו שאנחנו התשובה בשבילם.

על מנת להפוך להיות למותג משמעותי, אז מן הסתם אנחנו צריכים להשקיע לא מעט כסף ולא מעט זמן. אנחנו צריכים לחשוב כיצד אנחנו עושים את זה בצורה נכונה מבלי להגזים מצד אחד אך מצד שני, אנחנו צריכים לזכור שיש לנו מטרה וזה שהלוגו והשם שלנו, יהפכו להגדרה ברורה אשר משויכת ישירות לתחום בו אנחנו עוסקים. נניח אם אנחנו מסעדה שמוכרת המבורגרים, אז ברגע שהלקוח יחשוב על המבורגרים, הוא יחשוב עלינו, אנחנו נהיה שם משלים עבורו למוצר זה.

אילו מתנות אנחנו יכולים להציע ללקוחות שלנו

למעשה כל דבר יכול לשמש אותנו בתור מתנה ממותגת. אנחנו יכולים להציע מוצרים לבית ולמשרד, מוצרים לרכב, מוצרי לבוש, מוצרי מטבח, מוצרי אמבטיה. כל דבר שעולה על דעתנו ונראה לנו שמיש, יכול להיות אידיאלי עבורנו.
אם נחזור לדוגמא של קוקה קולה, אז אנחנו יודעים שהחברה מציעה ללקוחות שלה הרבה יותר מרק משקאות, היא מציעה להם סטים שלמים של מוצרים ממותגים. נכון שלחברה יש יותר כסף מאשר לנו ועדיין, אנחנו יכולים לחשוב בצורה דומה ולהציע מגוון רחב של מתנות ללקוחות שלנו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה