קורס NLP – למה ללכת לקורס ולא ללמוד באופן עצמאי

קורס NLP – למה ללכת לקורס ולא ללמוד באופן עצמאי

nlp

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות תופעה מאוד מעניינת שנוצרה בזכות האינטרנט, יותר ויותר אנשים רוכשים הכשרה מקצועית בתחומים שונים דרך הרשת, ובכך הם מוותרים על קורסים מקצועיים.

לא מדובר על הכשרה בתחום של רפואה או עריכת דין (למרות שגם בתחומים אלו אנשים מקבלים מידע רב באינטרנט ועושים בו שימושים שונים) אלא מדובר על קורסים בתחומים אחרים, בעיקר כאלה, שלא תמיד ברור ומוחלט עד כמה צריך רישיון או אישור מיוחד לעבוד בתחום וכן בתחומים שנחשבים חדשים, כאלה שנוצרו בזכות האינטרנט.

אחת הדוגמאות לכך אנחנו יכולים למצוא במסגרת NLP. לצד קורס NLP שמועבר במכללות ובתי ספר שעוסקים בנושא, אנחנו יכולים למצוא לא מעט מאמרים מקצועיים, מדריכים או קורסים און ליין שמבקשים להכשיר אנשים לעסוק בתחום. עולה השאלה, עד כמה זה נכון ללמוד את הנושא בצורה כזו והאם בכלל זה אפשרי.

nlp

המשמעות של קורס NLP

מעבר לעניין המקצועי, קרי כל המידע והחומר שמקבלים במסגרת קורס NLP  על ידי גורמים מקצועיים שמכירים את התחום מהצד המעשי והתאורטי שלו, הרי שיש עוד שתי משמעויות לקורס זה.

המשמעות הראשונה, עצם זה שיש לנו תעודת הכשרה, תעודת מטפל מקורס מוסמך, הופכת את היכולת שלנו למצוא עבודה, הן כעצמאים והן כשכירים להרבה יותר פשוטה. זה בדיוק כמו לא מעט תחומי טיפול אחרים. התעודה מאפשרת לנו להציג בפני האנשים שאנחנו הולכים לעבוד איתם, שיש לנו הכשרה, יש לנו ידע מקצועי שקיבלנו באופן מסודר. זה מציג אותנו בצורה הרבה יותר אמינה.

המשמעות השנייה היא שכל תהליך הלמידה הוא הרבה יותר מסודר. בין אם מדובר בתהליך שמתבסס על עבודה בקבוצה, עבודה אחד מול אחד, או בכל צורה אחרת. בסופו של דבר, אנחנו רוכשים כך כלים שבעזרת למידה עצמית לא נוכל לקבל. מאחר וכל העבודה לאחר מכן מתבססת בתהליכים מול ועם אנשים, הרי שאנחנו לא יכולים לבסס את תהליך הלמידה שלנו אך ורק על תהליך של למידה עצמית, אנחנו חייבים ללמוד עם אחרים, בשביל שנוכל לתרגל את מה שנעשה בעבודה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה