ציוד עבודה בגובה

ציוד עבודה בגובה

safety-glasses-864648__340

עבודות רבות מתבצעות בגובה רב מעל פני הקרקע, ולצורך ביצוען חייבים להצטייד במכשור ובכלים מתאימים. עבודה בגובה מוגדרת על ידי החוק כעבודה כמקום הגבוה בשני מטר מהקרקע, עבודה שמתבצעת על משטח ללא גידור או מעקה תקני והמצריכה הטיה של יותר מ 45 מעלות מעבר לגדר התקנית. בעת עבודות בגובה העובדים אינם ניצבים על קרקע יציבה, ומשום כך, נושא הבטיחות בהם חשוב מאוד. הבטיחות נוגעת לעובד עצמו ולחשש שייפול, או לסביבתו הקרובה מחשש לנפילת חפצים שעלולים לגרום נזקים גופניים ואחרים.

ציוד עבודות בגובה הינו מגוון מאוד. יש סולמות מסוגים שונים שעשויים מחומרים מגוונים והמגיעים לגבהים רבים. יש מנופים שבקצותיהן יש סלי הרמה בגדלים שונים. יש פיגומים ובמות הרמה מתרוממים. כל אלו ואחרים נועדו להרים את העובדים למפלסים עליונים על מנת שיבצעו פעילותם בבטיחות גבוהה. מקצת מהמוצרים הללו דוגמת: מנופים, פיגומים ובמות הרמה הינם יקרים מאוד וניתן להשכיר אותם למטרות ספציפיות. אחרים, דוגמת סולמות, מתומחרים במחירים נוחים, יחסית, וכדאי שבכל מבנה או עסק יהיה לפחות אחד לפעילות שוטפת. 

לצד מתקנים ומוצרים אלו יש ציוד מיגון שנועד לאפשר עבודה בטיחותית. מדובר על קסדות, רתמות גוף,ערכות לעבודה בגובה, בולמי נפילה, רצועות וחבלים, טבעות, רצועות עיגון וחבלי אבטחה, נרתיקים ותיקי גב ועוד אביזרים משלימים. ציוד משלים אחר הוא אמצעי תקשורת שבין העובדים בגובה ובין אלו שנמצאים על הקרקע לצורך אבטחה והכוונה ועוד. יועצי בטיחות מנוסים יכולים לייעץ לגבי ציוד עבודה בגובהנדרש. הם ימליצו על האיכותיים שבסוגם ועל אלו שהינם בעלי תקן בטיחותי מתאים.

עבודות בגובה נועדו להקמת מתקני תשתיות שונים ולתיקונם. מספר דוגמאות: טכנאי מערכות מיזוג אוויר יכול להיעזר בסולמות, עובדי תשתיות חוץ של חברת חשמל ייעזרו במנופים לצורך תיקוני כבלים על עמודי חשמל, לכריתת ענפי עץ שנוגעים בחוטי החשמל ועוד. עובדי בנייה יבצעו עבודות שונות על פיגומים הצמודים לקירות המבנים, וכן הלאה. כל מוסד או עסק חייב להתחשב בחוקי ותקנות משרד העבודה המתייחסים לעבודה בגבהים, ומשום כך, חייב להצטייד בציוד המתאים לכך.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה