סחרחורת

סחרחורת

סחרחורת

סחרחורת יכולה להתבטא בליקוי וסטיבולרי באוזן אחת. כלומר, אחת מהאוזניים משדרת מידע בתגובה איטית יחסית לאוזן השנייה. בעת ישיבה ברכבת, ומבט דרך החלון נוצרות תנועות עיניים בלתי רצוניות באופן פיזיולוגי. בדרך כלל תופעה זו איננה קשורה לסחרחורת, אך בקרב אנשים מסויימים, סחרחורת יכולה להיות מלווה לתופעה זו.

סחרחורת

בעת מבט לפנים כדי להמנע מהמבט הישיר לחלון, אותם אנשים עלולים לסבול מבחילה ותחושת שיוט, ריחוף ואי נוחות. מדוע תופעות אלו קורות? התשובה יכולה להיות מוסברת תוך הבנת התפקוד של שלושת המערכות הסנסוריות השונות: (וסטיבולרית, ראייתית וסומטוסנסורית). במידה והליקוי קיים באוזן הימנית, כלומר הרפלקס לימין לא עובד כמו שצריך בעת תנועה לימין, או בעת תנועת המציאות לשמאל. תופעה זו מייצרת תגובה לקוייה ואיטית שאיננה מגיעה בזמן אמת, כמו, מידע המגיע ממערכת הראייה וממערכת התחושה הסומטוסנסורית.

בעקבות בלבול סנסורי זה נוצרות תגובות המנסות לתקן את הליקוי, שבאות לידי ביטוי בתחושות של סחרחורת ובחילה, אצל אנשים מסויימים אפילו הקאה. יהיו אנשים, שיפתחו המנעות מחשיפה לגירויים אלו ולא יסעו ברכבת כדי לא להגיע למצבים לא נעימים, אך יש לזכור, שניתן לשפר את התחושות הללו ע"י תרגול המערכת, בחשיפה מבוקרת לגירויים הללו בחדר הטיפולים, בעזרת פיזיותרפיה וסטיבולרית, כאשר על הקיר לפני המטופל ינועו נקודות או קווים אשר ידמו את המצב האמיתי של המציאות הנעה לפניכם, וכך העוצמה של הסחרחורת ורמת תחושות הבחילה והשיוט יפחתו בהדרגה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה