איך אנחנו מוגנים מול תאונות דרכים?

איך אנחנו מוגנים מול תאונות דרכים?

man-3373916__340

החוק בישראל אומר שכל אדם שנפגע בתאונת דרכים יפוצה בגין נזק לגוף שנגרם בעקבות תאונה. כמו כן, על פי חוק, כל נהג חייב להיות מבוטח בביטוח חובה, ביטוח שמטרתו לכסות כל נזק גופני שיכול להיגרם בעקבות תאונה לעצמו, לנוסע שברכב או כל עובר אורח שנפגע כתוצאה של תאונת דרכים.

הנזקים שאפשר לתבוע במסגרת הזו הם לדוג', נכות, פגיעה בכושר עבודה ואובדן שכר וכושר עבודה, כאבים, סבל מתמשך וכו'. מיד לאחר התאונה זכאים, גם הנפגע וגם בני המשפחה שלו לתבוע את החברה שמבטחת את הרכב.

הכתובת אליה פונים לתביעות תאונות דרכים

דבר ראשון שרצוי לעשות לאחר תאונת הדרכים, זה להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח שמבטחת את הרכב של הנפגע. במידה ומדובר בהולך רגל צריך להגיש תביעה נגד חב' הביטוח שמבטחת את הרכב שפגע. במצבים שבהם הרכב לא מבוטח ניתן להגיש תביעה לאיגוד ביטוח נפגעי רכב. עוד מומלץ יהיה לפנות לעו"ד שמתמחה בדיני נזיקין שיעזור להגיש תביעה אזרחית נגד חברת הביטוח. מומלץ יהיה לפנות לייעוץ או לייצוג על ידי עורך דין עוד לפני שמוגשת התביעה, וזאת מהסיבה שמודבר בהליך משפטי שיתנהל בבית משפט וכדאי שכל נפגע ייוצג בהתאם ויקבל את מלוא הפיצוי הראוי. 

עוד כדאי וחשוב לדעת

תביעות תאונות דרכים יכולות להימשך כמה שנים. זאת הסיבה שבמקרים רבים ניתן ומקובל אף לדרוש, כבר בתחילת ההליך, תשלום על חשבון הסכום, שיפסק בעתיד ובתום ההליך. זה תשלום שנקרא 'תשלום תכוף', מהמילה דחיפות, שהוא לרוב הולך לצורך כיסוי הוצאות בריאותיות של הנפגע, או במידה והנפגע אינו מסוגל לחזור לעבוד ונאלץ לשכב ימים ארוכים בבית ולהשתקם מהתאונה, והוא אינו כשיר להתפרנס. לכן יהיה מומלץ לפנות כבר קודם לייעוץ משפטי, עוד לפני שמגישים את הדרישה לחברת הביטוח או לבית המשפט. נדגיש שוב, שהזכאות לכל פיצוי שהוא בגין נזקי גוף שנגרמו בעקבות תאונת דרכים לא קשורה כלל לשאלה מי האדם שאשם בתאונה, שכן, גם הנהג שהוא האשם בתאונה שקרתה, יהיה זכאי לפיצוי כדי להשתקם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה