שקט מקליטים – תהליך ההקלטה באולפן

שקט מקליטים – תהליך ההקלטה באולפן

איך מקליטים שיר

ישנן דרכים שונות להקליט שיר. אולפן ההקלטות מציע לנו טכנולוגיות שונות ואנו רק צריכים לבחור את הדרך שנראית לנו הכי מתאימה. כיום הקלטה של שיר מתבצעת במקרים רבים בתנאי מעבדה. כל צליל מוקלט בנפרד, ונעשית "הלבשה" של סאונדים אחד על גבי השני כמלאכת מחשבת. על כל זה מופקד טכנאי הקול אשר יושב בקונטרול ליד קונסולה המשוכללת.

אם אתם מעוניינים ללמוד איך מקליטים שיר תוכלו לעשות זאת כאשר תירשמו ללימודי סאונד. הלימודים הנ"ל מרכזים את כל מה שצריך לדעת אודות הקלטה, הפקה, סאונד, עריכה , מיקס ועוד. סאונד מן מקצועי שסיים את הקורס יוכל להתיישב על יד קונסולה ולהתחיל במשימה המאתגרת.

איך מקליטים שיר

מה לומדים בקורס סאונד?

כל מי שביקר פעם באולפן הקלטות בוודאי זוכר את ציוד ההגברה, המיקרופונים, כלי הנגינה והסאונד האיכותי. במהלך קורס סאונד תוכלו ללמוד על סוגי המיקרופונים השונים, שיטות הקלטה אשר מפיקות את מרב הפוטנציאל מהכלי, הפעלת תוכנות מחשב שונות ועוד דברים. היות וכיום ההקלטה מתבצעת על ידי מחשב אז יהיה פשוט יחסית להתחבר לצד הזה.

ההקלטה היא רק השלב הראשון בדרכו של השיר אל מחוץ לאולפן. לאחר ההקלטה ישנם עוד כמה שלבים חיוניים שתפקידם להביא את השיר למצב האזנה:

  • ראשית יש לבצע מיקס מושלם שיתאם בין כל הכלים, הזמר והאפקטים השונים. תהליך זה כולל שימוש באמצעים טכנולוגים שונים אך בעיקר מתבסס על אוזנו של איש המיקס שקובע במידה מסוימת את אופיו של השיר.
  • ההפקה היא תהליך מורכב שכולל התייעצות עם אנשים שונים מהתחום. בסופו של דבר לאחר שנקבע הסאונד הסופי אפשר להמשיך הלאה.
  • בסופו של דבר מגיע שלב העריכה באמצעות תוכנות המחשב מתאימות. תוכנות אלה אחראיות על ההקלטה והאחסון של הקבצים הן קלות להבנה אך יש לעבוד איתן בזהירות. חיתוך לא נכון עשוי לחבל בתוצאה הסופית.

מבט אל העבר?

בעבר, כאשר היו רוצים להקליט שיר אז ההקלטה הייתה נעשית על גבי סליל מכני. הסאונד היה פחות נקי ושונה באופן מהותי. וגם תהליך ההקלטה היה מסורבל יותר. מאידך ישנם רבים אשר מתגעגעים לסאונד הישן והטוב.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה