מכונות עשן

מכונות עשן

מכונות עשן

כל מי שגדל בשנות השמונים וזוכר את הקליפים שצולמו אז וכן הופעות מוזיקליות גדולות וקטנות, לא יכול שלא לזכור את מכונת העשן שעמדה בצד ופיזרה עשן וערפל לכל עבר. היה זה הלהיט החדש, האופנה שאיש לא היה מוכן לוותר עליה. כמעט כל אמן רוק או פופ השתמש בה.

אף על פי שהמוזיקה השתנתה וגם הקליפים אינם מה שהיו פעם, הרי שגם היום אנחנו יכולים למצוא מכונות עשן וערפל אשר מותקנות בלא מעט מועדונים בהם יש הופעות של אמנים מסוגים שונים. לא פעם המכונות מתחילות לפעול כאשר האמן עולה על הבמה, ואז הוא מגיח מתוך העשן בסוג של הפתעה, לא פעם במהלך ההופעה המכונה מתחילה לפעול ולפזר עשן וערפל על הבמה.

מכונות עשן

יש שיאמרו שמדובר באקט אומנותי לגמרי, אקט ייחודי שיוצר תחושה מיוחדת, בין אם זה אלמנט של הפתעה ובין אלמנט של מסתורין, יש כאלה שיטענו שזה מוסיף לקסם ולייחוד של ההופעה. צריך לומר, שיש לא מעט אמנים שיוותרו על זה ויעדיפו ללכת על במה טבעית בלי אפקטים מיוחדים, וגם בלי מכונות עשן.

מלבד הופעות רוק ופופ, הרי שאנחנו יכולים למצוא מכונות כאלה גם בדיסקוטקים ומועדונים, בין שלל האטרקציות השונות שהמקום מציע למבלים בו. השאלה היא כמובן היכן להתקין את המכונה ובאיזה סדר גודל היא אמורה להיות.

התשובות לכך הן די פשוטות. אנחנו יכולים למצוא מכונות עשן קטנות שמתאימות לבמות ספציפיות או למועדונים קטנים, כמו כן אנחנו יכולים למצוא מכונות גדולות וייחודיות, מלאות עוצמה שמפזרות כמות גדולה של עשן, הן מתאימות יותר לבמות של מופעים מסוגים שונים, בין אם מדובר במופע מוזיקלי או מופע אחר.

מבחינת המיקום, הרי ברור מאליו שנכון יהיה שהמכונה תמוקם במקום בו רוצים לפזר את העשן. אז אם אנחנו רוצים לפזר אותו על הבמה, סביר להניח שנתקין אותה קרוב לבמה, אם מדובר על מצב בו אנחנו רוצים לפזר את העשן על הקהל, הרי שנתקין אותה לכיוונו, בין אם זה על הבמה עצמה ובין אם זה במקום אחר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה