מתי חלונות שחורים לרכב מאושרים על ידי משרד התחבורה

מתי חלונות שחורים לרכב מאושרים על ידי משרד התחבורה

חלונות שחורים לרכב

כל אחד אוהב לנסוע ברכב שבו הוא מרגיש את הנסיעה בצורה הכי נוחה שאפשר, כאשר הרבה מאוד מן הטיפוח של הרכב הופך אותו למשהו הרבה יותר אישי אשר מעיד במקרים רבים על סוג האדם אשר אוחז בהגה מבפנים. אחת מן הדרכים היותר בולטות לאחרונה עבור השדרוג של הרכב בצורה שמבליטה אותו כאשר הוא על הכביש בנסיעה וגם במצב של חניה היא על ידי השחרת חלונות הרכב באמצעות הוספה של חלונות כהים, שמוסיפים לרכב מראה אלגנטי לצד יתרונות חשובים ורבים אחרים. הבעיה עם הפעולה של הכהיית חלונות היא שלא כל אחד מבין מה מותר ומה אסור, דבר שחשוב מאוד לברר טרם ההתדמות אל מראה נחשק שכזה.

חלונות שחורים לרכב

מה לשון החוק בעניין

החוק מאוד ברור מהבחינה הזו של ביצוע חלונות כהים לכלי רכב. בשל הסכנה שאלה יכולים ליצור בנסיעה, זה חשוב מאוד לברר מה התנאים של החוק טרם ביצוע הפעולה, וזאת מכיוון שאכן יכולים לבצע הכהייה של החלונות של הרכב, כל עוד זה באזורים שבהם זה מותר.

האזורים של חלונות שלצד המושבים של הנוסעים הם מותרים לחלוטין ואותם אפשר לעשות כהים עבורם, מצד שני, יצירה של חלונות כהים בשמשה אחורית או הקדמית וגם בשמשות של הנהג והנוסע שלצידו הם בגדר של הפרת חוקי התעבורה בעניין ואסורה בתכלית. משמע, שכן אפשר לשדרג את הרכב הפרטי עם חלונות שחורים, רק צריכים להפקיד ולעשות זאת רק בחלונות המותרים.

נזהרים גם עם מדבקות

המחשבה שמאחורי האפשרות של החוק להתיר יצירה של חלונות כהים היא רק על מנת שלא ליצור מצב שבו הנסיעה ברכב יכולה לסכן את הנהג ואת האחרים. מצב שבו יש חלונות כהים יכול להפריע לשדרה הראייה, להבין מה קורה מבחינת הנהג שנמצא מאחורי ההגה וגם במידה שמדובר במדבקה, יכול להפריע ביציאה מן החלונות הללו במקרה שבה התרחשה תאונה וצריכים לשבור את החלונות על מנת לחלץ את הפצועים משם. לכן, תמיד זה חשוב לוודא אלו שיטות הן הכי בטיחותיות ואלו חלונות מבחינת חוקי משרד התעבורה מותר בצורה שבה בוחרים אותם להכהות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה