מתי אנחנו נשתמש במשחקי חשיבה גדולים

מתי אנחנו נשתמש במשחקי חשיבה גדולים

משחקי חשיבה גדולים

כל מי שמכיר את התחומים של ייעוץ ארגוני, גיבוש, דינמיקות חברתיות ועוד, יודע שבתחומים האלה נהוג להשתמש בלא מעט כלים להשגת המטרה הסופית. לא משנה אם מדובר בקהל של ילדים או קהל של מבוגרים. אנחנו תמיד ננסה להשתמש בכמה שיותר כלים במטרה להביא אותם לכדי כך שיפיקו את התועלת המרבית מהתהליך ויצאו עם אלמנטים שיוכלו לעזור להם בעתיד.

משחקי חשיבה גדולים

אחד הכלים שאנחנו נשתמש הוא משחקי חשיבה גדולים. כלומר, משחקי חשיבה שמשלבים כמה אנשים, משחקי חשיבה עם אתגרים שונים ומגוונים, ובפרט משחקי חשיבה שיש בהם אתגר ייחודי בכל שלב בו נמצאים. הרעיון הוא שהם יחפשו את הדרך כיצד להתקדם הלאה דרך אותם משחקים ורעיונות שעולים בהם.

השימוש במשחקי חשיבה הוא מאוד פופולארי, לא רק בקבוצות שאמורות לעבוד ביחד או במסגרת של דינמיקה קבוצתית מתוך כוונה לראות איך כל אחד מהפרטים עובד בנפרד, אלא מעבר לכך. המטרה היא לבחון גם כל פרט בפני עצמו, ולכן הרבה פעמים אנחנו יכולים לראות כיצד מתבצע שימוש במשחקי חשיבה גם אחד על אחד, כלומר הפרט הבודד מקבל משחק והוא צריך להגיע לפתור את החידה שטמונה בו או להגיע לתוצאה מסוימת, אליה הוא יכול להגיע רק דרך גישות מחשבה מתקדמות. עצם זה שהוא עובד לבד ומגיע לפתרון, מוכיח את היכולת שלו לעמוד באתגרים, להתמודד איתם מבלי להיעזר בגורמים חיצוניים שונים.

צריך לומר, השימוש במשחקי חשיבה הוא מאוד נפוץ, כי זה מאוד קל להשתמש בהם. יש הרבה מאוד סוגים של משחקי חשיבה, משחקים שדורשים תחכום ויצירתיות, בין אם מדובר בלוגיקה, מתמטיקה, זיכרון ועוד. אלה דברים שלא תמיד באים לידי ביטוי ביום יום, ולכן זה דורש חשיבה אחרת, דורש תכנון שונה, התבוננות אחרת על מה שעומד מולנו. אם לא נדע לעשות זאת, לא נוכל להגיע באמת אל התוצאה המיוחלת ולא נוכל לפתור את החידה שטומן בחובו המשחק.

כפי שאמרנו, המשחק יכול להית קבוצתי ויכול להיות פרטני, בכל מקרה יש לו מטרה אחת, להעמיד אותנו באתגר מחשבתי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה