ביקורת מערכות מידע

ביקורת מערכות מידע

ביקורת מערכות מידע

מרבית העסקים, הארגונים והרשויות השונות עובדות עם מערכות מידע מסוגים שונים. מערכות אלו אמורות לאחד את כל המידע שקיים בתוך הארגון, הן אמורות לאפשר שקיפות מלאה על כל מה שקורה בארגון ומן הסתם, הן אמורות לאפשר לעובדים במקום לבצע את עבודתם בצורה הטובה ביותר.

על מנת שאנחנו נוכל להיות בטוחים שאותן מערכות מידע אכן מספקות לנו קרקע טובה לבצע את העבודה שלנו כנדרש, אנחנו צריכים לבצע מעת לעת ביקורת מערכות מידע. הכוונה היא, שגורם חיצוני, על פי רוב מדובר בגורם שמועסק או עובד עם משרד רואי חשבון, יבצע בדיקה של ביקורת מערכות מידע, מתוך כוונה לבחון עד כמה המערכת תקינה, אמינה, עד כמה ניתן לסמוך עליה ועד כמה אפשר שהיא תשרת את הארגון בצורה טובה.

ביקורת מערכות מידע

לביקורת מסוג זה יש כמה מטרות, ראשית, היא מאפשרת לבחון את היכולת שלה ועד כמה היא באמת טובה, עד כמה היא יעילה. שנית, לבחון עד כמה היא שקופה ואמינה. אם יתברר שהמערכת איננה כזו, הרי שזה יכול להוות פתח לביצוע עבירות שונות ומגוונות. לכן חשוב לבחון את היכולת של מערכות המידע לבצע את עבודתן כנדרש.

בין היתר במסגרת הביקורת, ייבדק כל הנושא של חשבונאות, עד כמה המערכת אכן מאפשרת לבצע את עבודת החשבונאות של הארגון בצורה נכונה ואמינה, עד כמה היא מונעת טעויות ועד כמה היא מונעת מצב בו הנתונים לא ישקפו את מה שקיים בשטח.

צריך להדגיש, רואה חשבון או מי מטעמו שמבצע ביקורת מערכות מידע, לא עושה את זה רק בשביל הארגון אלא גם בשביל עצמו הרי הוא אמור להסתמך על הנתונים שהמערכת מספקת בשביל לעבוד על דוחות ולקבל נתונים כאלה ואחרים. אם הוא לא יוכל לסמוך על המערכת, יש פה בעיה. לכן, הוא ירצה לבצע ביקורת שלה מעת לעת, כך הוא יוכל לדעת עד כמה הנתונים שהיא מציגה בפניו אמינים והוא באמת יכול להשתמש בהם, על מנת לייצר ביקורות ודוחות שונים, אשר ישרתו אותו בעבודה מול הארגון וכן את הארגון עצמו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה