כלב פומרניין- השומר הקטן שלך בבית

כלב פומרניין- השומר הקטן שלך בבית

dwarf-spitz-112889__340

אנשים שגרים בדירות ויודעים שאינם יכולים להחזיק כלבים מגזע בינוני עד גדול, יחפשו כלב שעשועים שנוח עם בני אדם ועם ילדים. זו הסיבה שרבים רוכשים כלב פומרניין. כלב זה הינו יפה, בעל פרווה עבה וכפולה שזקוקה לטיפוח תכוף, הוא מאוד קשוב ויש לאלף אותו בגיל צעיר. הכלב, לומד מהר בשל האינטליגנציה הגבוהה שבה הוא ניחן. לפני כמה אות שנים, כאשר גזע זה החל להופיע באירופה, הוא נועד לאנשי האצולה והמלוכה בפרט. יש לציין כי פומרניין, הינו גזע שנוצר משילוב של כמה גזעים. למרות גודלו הזעיר, הכלב ערני ולכן הוא אף שומר נהדר לבית. 

כלב אמיץ שיודע להתריע

כפי שצוין קודם, כלב פומרניין הינו כלב חכם, קל לאילוף, אך הזכרים נובחים יותר מהנקבות בגלל שהם מתריעים כאשר מישהו זר מגיע אל ביתם. זהו כלב אמיץ, אשר מסוגל אף לתקוף כלבים שהם בהרבה יותר גדולים ממנו. זהו כלב עליז, קופצני בעל רצון מתמיד למשחק, עקשן והוא בעל יכולת לפתירת בעיות באופן מהיר. זהו למעשה כלב פעיל וידידותי ונחשב לאחד מהגזעים הנקיים ביותר, יש כאלה שאומרים שהם נקיים כמו חתולים. אם מחנכים אותם לא נכון, הם עשויים לתקוף ולכן יש לדאוג לחינוך נכון או לאילוף מקצועי. כלב זה הוא סקרן מאין כמוהו ולכן הוא כה חכם.

היתרונות של כלבי פומרניין

כלב זה, אינו חששן ואינו תוקפן, מה שמקנה לו להיות כלב משפחה נהדר שמסתדר הן עם ילדים והן עם מבוגרים. הוא מסתדר עם כל סוגי מזג האוויר, החוסן ותוחלת החיים של כלב פומרניין, היא ארוכה, כך שכלב זה, יכול בקלות להגיע לגיל של 15 שנים. במבט מלמעלה, ראשו של כלב זה נראה רחב ביחס לחלק האחורי של גופו. אוזניו הקטנות של כלב זה, ממוקמות גבוה וקרובות האחת לשנייה הן משולשות ומחודדות ונשארות תמיד זקופות. הצוואר הינו בינוני ומתחבר באופן רחב לכתפיים. הפרווה היא עבה וסבוכה והזנב מלא ומתעגל כלפי מעלה. מומלץ לרכוש כלב גזעי מסוג פומרניין עם תעודות, מבית גידול מוכר. זהו אחד מגזעי הכלבים היקרים אך הדרושים מאוד היום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה