לא רק ביטקוין: השוק הצומח של המטבעות הדיגיטליים

לא רק ביטקוין: השוק הצומח של המטבעות הדיגיטליים

המטבעות הדיגיטליים

המטבע הוירטואלי הראשון נכרה בשנת 2009. הוא נועד לספק חלופה כלכלית לכל מה שנהוג נכון להיום מבחינת מטבעות פיזיים, כשאר המטבע הוירטואלי הוא כזה שאין לו תלות באף ממשלה ובאף גורם שנחשב בתור בנק מרכזי. את ההנפקה של הכסף הזה מבצעים על גבי מחשבים, והפעולה אשר נחשבת בתור כרייה של כסף וירטואלי היא כזו אשר עבורה ישנה רמה גבוהה של הצפנה ורווחים שלא נראה כי הולכים לעצור כי אם להמשיך ולעלות עם השנים.

המטבעות הדיגיטליים

הצמיחה של הביטקוין

אולי בשנים הראשונות להיווסד המטבע הוירטואלי הראשון היה נראה כי הוא לא ממש עושה רעש מדהים בשוק הכלכלי, ויש אפילו אדם אשר נודע בתור רכישה של פיצה תמורת כמות בלתי נתפסת של עשרות מטבעות וירטואליים מסוג ביטקוין. למה הכמות הזאת נכון להיום כבר נחשבת לבלתי נתפסת? מכיוון שנכון להיום מטבע אחד של ביטקוין הרעיף אל שחקים של אלפי דולרים, מה שאומר שאותו אדם היה יכול להיות אדם מאוד עשיר אם היה מעדיף לשלם עבור הפיצה כמה דולרים על פני לאבד כמה מיליונים בשווי של היום. כך כל אדם אשר שם את מבטחו בכסף הוירטואלי ורכש באתר bits of gold בסכום מזערי כמה מטבעות שכאלה מבלי להבין כמה הם יצמחו עם השנים, ראה כי לאחר תשע שנים להיווסד הביטקוין הוא כבר כזה אשר הפך לא מעט אנשים למיליונרים החדשים.

המטבעות הוירטואליים החדשים

מכיוון שנראה כי לאנשים יש אמון רב בכל הנושא הזה של מטבעות וירטואליים, עוד מטבעות שכאלה החלו לצוץ ברבות השנים מתוך האמונה כי גם אלה יעלו את השווי שלהם ויהיו בזירה של כלכלה וירטואלית חדשה שבה האנשים הם בעלי הכוח ולא ממשלות או בנקים.

מאז הפיתוח הראשון של מטבע וירטואלי עם קוד פתוח לפני כעשר שנים, מפתחי תוכנה שאפתניים העתיקו אותה ויצרו לא פחות מאלף וחמש מאות מטבעות דומים אשר מבקשים להיות בולטים כמו ביטקוין הראשוני. אלו מטבעות מבין כל אלה הרבים בולטים נכון להיום? לייטקוין, ריפל ואתריום הם אלה שקרוב לוודאי נשמע עליהם עוד בשנים הבאות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה