מהי ארכיטקטורת ענן מחשוב לארגונים

מהי ארכיטקטורת ענן מחשוב לארגונים

מחשוב ענן לארגונים

יותר ויותר עסקים וארגונים מסוגים שונים, בוחרים לעבור בשנים האחרונות לעבוד עם מחשוב ענן. למעשה לא רק ארגונים ועסקים, אלא גם לא מעט אנשים פרטיים בוחרים לעבור להשתמש בשירותי ענן Cloud Services לצורך אחסון מידע, מסמכים וכדומה.

הרעיון של מחשוב ענן הוא מאוד פשוט, מדובר על כמין מחשב על אשר אמור לאחסן את כל המידע שאנחנו בוחרים לאחסן בו, הוא אמור לספק לנו מגוון רחב של שירותים, כאשר אנחנו לא מחויבים להשתמש במחשב מסוים או כלי ספציפי בשביל לקבל אותו, אלא אנחנו יכולים לחבר מחשבים וכלים שונים לשם כך, ובצורה כזו, מכל מקום שנבחר נוכל לקבל את מה המידע שאנחנו רוצים.

מחשוב ענן לארגונים

אם אנחנו מבקשים לבחון כיצד הארכיטקטורה של מחשוב ענן עובדת, הרי שאין מערכת אחת ישירה, אלא יש ספק שמעניק לנו שירותי תקשורת, יש את הגורם שמספק את אותם שירותי ענן, ואנחנו מחוברים דרך הספק תקשורת אל אותו ספק שירותים שמספק לנו את שירותי הענן, כאשר בצורה דומה לכך, מחוברים גם עסקים בסדרי גודל אחרים.

אותם ספקי שירותים, אמורים לספק לנו לא רק מחשב ענן אלא מעבר לכך, שירותי אבטחה והגנה, הם אמורים לספק לנו שירותים פנימיים בתוך הארגון אם אנחנו מחפשים זאת, אנחנו יכולים לבחור את גודל השטח בו אנחנו בוחרים להשתמש, וכן באילו עוצמה אנחנו מעוניינים, במובן הזה, שאנחנו יכולים לעבוד בקצבים מהירים או איטיים על פי דרישה, אנחנו גם יכולים לעבוד על גודל מסוים של מחשב ענן.

למה זה חשוב? כי כך אנחנו יכולים לחסוך הוצאות רבות על מכשור שתפקידו לאחסן מידע ולספק לנו שירותים, כך אנחנו יכולים לבצע מגוון עבודות ממקומות שונים, ולא פחות חשוב, מדובר על שרתים מאוד חזקים ואיכותיים בהם מוחזק כל המידע, היכולת לפרוץ אותם היא נמוכה. לפיכך, אנחנו יכולים להיות בטוחים שהמידע שלנו נשמר היטב.

חשוב להדגיש, לקוחות יכולים לבחור פלטפורמות שונות, כולל כאלה שמיועדות להפעלת תשתית חומרה או תשתית תוכנה מסוגים שונים, כולל שולחן עבודה מותאם לצרכים שלהם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה