לגוף ולנפש: היתרונות הבריאותיים של הספירולינה

לגוף ולנפש: היתרונות הבריאותיים של הספירולינה

ספירולינה

היתרונות הבריאותיים של הספירולינה נתמכים בלא מעט מחקרים שונים שנעשו בנושא. למי שלא מכיר – ספירולינה הינה אצה מיוחדת, המכילה בתוכה כמות עצומה של וויטמינים, מינרלים, אנטי – אוקסידנטים וחלבונים. כתוצאה מכך, היא נחשבת לאחד ממזונות העל המומלצים ביותר עבור כל אדם העוסק בספורט, או לחילופין מעוניין להעניק לגוף שלו את כל הרכיבים שהוא זקוק להם. החיים בחברה המערבית גורמים לא פעם לחסרים תזונתיים, היות ורוב האנשים אינם מקפידים על תזונה בריאה ומאוזנת. נטילה של ספירולינה יכול אזן את המצב הגופני, ולהבטיח שלא יחסר לו כלום. ספירולינה מספקת לגוף חומצות אמינו, אשר משמשות את הגוף לבניית השרירים ולהתאוששות טובה יותר אחרי אימון עצים למשל.

ספירולינה

מהם היתרונות הבריאותיים של הספירולינה?

כאמור, מדובר בסופר פוד, אשר מסוגל לאזן את הגוף ואת הנפש, למנוע התפתחות של דלקות ומחלות שונות ובעיקר לספק לגוף את כל מה שחסר לו. מעבר לכך, כדאי להדגיש כי הספירולינה עשירה במיוחד בסידן, אשר אחראי על חיזוק השיניים והעצמות. נשים רבות הסובלות מאוסטופרוזיס, יכולות להיעזר בספירולינה כדי לשפר את המצב הגופני שלהן. בנוסף לכך, הסידן אחראי על קביעת קצב הלב ועל התפקוד התקין של בלוטת התריס, כך שכדאי לוודא בכל שלב בחיים שאתם לא סובלים ממחסור בסידן. נקודה חשובה נוספת – הספירולינה עשירה בברזל, אשר חיוני לתהליך ייצור כדוריות הדם האדומות. כל מי שמקפיד על אורח חיים טבעוני למשל, חייב לקבל ויטמין B12, היות ונורא קשה להשיג אותו בתזונה נטולת רכיבים מהחי. ספירולינה מכילה ריכוז גבוה של B12, ולכן יכולה לספק את הוויטמין הנחוץ לפעילותה התקינה של מערכת העצבים.

לסיכום, היתרונות הבריאותיים של הספירולינה הינם עצומים, היות והיא מרכיבה פחות או יותר את כל הרכיבים שהגוף שלנו זקוק להם, אך רובינו לא מצליחים להשיג אותם בתזונה היום – יומית שלנו. ספירולינה חשובה במיוחד עבור טבעוניים, אשר לא פעם סובלים ממחסור בוויטמינים ומינרלים חיוניים. היא עשירה בחלבון, ולכן משמעותית גם לספורטאים ולמתאמנים שמעוניינים לשפר את הביצועים שלהם ולשפר את בניית מסת השריר בגוף שלהם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה