3 עובדות על טרום סוכרת במבוגרים

3 עובדות על טרום סוכרת במבוגרים

סוכרת במבוגרים

אין שום ספק כי סוכרת הינה מחלה קטלנית, אשר נחשבת לאחת המחלות המאפיינות ביותר של העולם המערבי. המחלה גורמת לנזקים קשים בגוף, כולל מחלות לב, פגיעה בכלי דם, נזק למערכת העצבים, נזק לכליות ופגיעה בעיניים עד למצב של עיוורון. זיהוי המחלה מתבצע על ידי בדיקת רמת הסוכר בדם, במידה ומדובר על רמות סוכר גבוהות, זהו הסימן המהותי ביותר של המחלה. מעבר לכך, ניתן לראות תסמינים נוספים כגון צמא מוגבר, השתנה מרובה, עייפות כרונית ועוד. סוכרת במבוגרים, או בשמה השני – סוכרת מסוג 2, נחשבת לסוג הסוכרת השכיח ביותר. כאשר רמת הסוכר בדם גבוהה, הדבר מצביע על כך שהמחלה התחילה כבר לפני 10 שנים. טרום סוכרת במבוגרים הינו מצב שבו כבר קיימת הפרעה בתפקוד התקין של מנגנון סוכר – אינסולין בגוף, אך הדבר עדיין לא נראה בבדיקות הדם. מצב זה נחשב לנפוץ ביותר, למרות שרוב האנשים הלוקים בו כלל אינם מודעים לכך.

סוכרת במבוגרים

מספר עובדות על טרום סוכרת במבוגרים – כדאי להכיר

היום קיימת הערכה כי 41 מיליון מתושבי ארצות הברית סובלים ממצב של טרום סוכרת. המחקרים מראים כי רבע מהאוכלוסייה הבוגרת נמצאת במצב הזה, וכלל אינה מודעת לכך שתוך עשר שנים תפתח את מחלת הסוכרת מסוג 2. באמצעות אבחון מוקדם, שמירה על תזונה מאוזנת והקפדה על פעילות גופנית, ניתן להוריד את הסיכוי להופעת המחלה, או לפחות לדחות אותה לשלב מאוחר יותר בחיים. אדם בעל עודף משקל, יהיה בקבוצת סיכון לפתח את מחלה הסוכרת, ולכן על מנת להילחם בתופעה חשוב להקפיד על אורח חיים בריא. מצב של טרום סוכרת מאופיין אומנם במצב תקין של רמת הסוכר בדם בעת צום, אך בדיקה של רמת האינסולין תראה תמונה אחרת לחלוטין. רמה גבוה של אינסולין היא זו שמאזנת את רמת הסוכר, אך גם מעידה על מצב של טרום סוכרת שעלול בכל רגע להפוך לסוכרת מסוג 2.

לסיכום, ישנן לא מעט עובדות על טרום סוכרת מבוגרים, אך החשובה ביותר היא –  שצריך לזכור שמדובר במצב הפיך, שניתן לטפל בו ולמנוע את התפתחות מחלת הסוכרת.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה