ערן פולק מסביר איך להצליח בתור מנהל מתחיל של צוות עובדים קטן

ערן פולק מסביר איך להצליח בתור מנהל מתחיל של צוות עובדים קטן

איך להצליח בתור מנהל

ישנם אנשים בר מזל שנולדו כריזמטיים מאוד ובעלי יכול הנהגה טבעית. אך גם אנשים שלא התברכו ביותר מדי כריזמה יכולים ללמוד לנהל ואפילו לעשות עבודה טובה מאוד. אם אתם עומדים לקבל קידום והודיעו לכם שתנהלו צוות עובדים קטן, ערן פולק מסביר לכם איך תוכלו להצליח, למרות החששות וה"פרפרים" בבטן שאולי מלווים אתכם ממש עכשיו.

איך להצליח בתור מנהל

לא למהר להפוך את העולם

מי שמקבל את התפקיד הניהולי הראשון בחייו, מסביר איש הנדל"ן ערן פולק, עשוי להרגיש נלהב מאוד. ישנו רצון טבעי לנסות להביל מיד תהליכים או שינויים. כמנהלים מתחילים של צוות עובדים קטן, אף אחד לא מצפה מכם להפוך את העולם. למעשה, גם לא רצוי לנסות לחולל שינויים שאולי המנהלים הבכירים לא ייראו בעין יפה. מנהל מתחיל צריך קודם כל לקחת לעצמו זמן כדי להבין לאן הוא הגיע ומהי האווירה. יש להקדיש זמן להכיר את התרבות בצוות ולא לחשוש מכך שיש כאלה שלא מקבלים בקלות את נוכחותו (למשל כאלה שחשבו שהקידום מגיע דווקא להם). רק לאחר תקופת הסתגלות ניתן להתחיל להכניס את האישיות שלכם לתפקיד. ניתן להכניס כל מיני שיפורים ולהציע פתרונות ייעול לממונים.

ניהול זה לא תחרות הורדת ידיים

ניהול כוחני בדרך כלל יהיה רעיון רע מאוד עבור מנהל מתחיל של צוות עובדים. בהחלט יתכן כי תהיינה התנגדויות לכניסתו של מנהל מתחיל וחדש ואולי יהיו חריקות בתחילת הדרך, אבל זה טבעו של עולם. ניהול שמגיע ממקום חיובי, שיתוף ואמון יהיה בדרך כלל טוב יותר לכולם. יש להדגיש אי אין מדובר בניהול רכרוכי ומנהל חייב להפגין אסרטיביות ומשמעת כשצריך.

להכיר את הצוות ולהאציל סמכויות

מנהל טוב, אומר ערן פולק זה מנהל שיודע לפתח את הצוות. גם אם נדמה שהצוות חסר מוטיבציה, גם אם נדמה שיש בצוותים אחרים אנשים מוכשרים יותר, אסור לחשוב מחשבות שליליות. קודם כל, חשוב ללמוד להכיר היטב את אנשי הצוות. אפשר לשאוף שישררו יחסים חבריים אבל לא זו המטרה והתכלית של המנהל. מנהל טוב יודע מתי להאציל סמכויות מכמה סיבות. זה מעודד את הצוות ומאפשר להם להוכיח את עצמם. זה מאפשר למנהל להצביע על הישגים מבלי להתיש את עצמו יתר על המידה. זה יוצר אווירה חיובית של אמון ורצון להשקיע. כאשר הצוות רואה שיש מי שסומך עליהם ומאמין בהם נוצרת אווירה חיובית ובונה.

תמיד הישארו מעודכנים ומעורבים

מנהל צוות לא צריך להישאר כל היום ספון בחדרו, רכון על דוחות ועל נתונים יבשים. מנהל מתחיל של צוות עובדים קטן חייב תמיד להיות בעניינים. הוא חייב להישאר מעודכן, לשמוע דיווחים בזמן אמת ולהפגין מעורבות. ולא רק לגבי ביצועים או משימות חשוב להישאר מעודכנים. כדאי להפגין מעורבות בחיי האנשים, לברר לגבי חייהם האישיים ולזכור כי עובדים שמתעניינים בהם יהיו בעלי מוטיבציה משופרת ובכלל, סביבת העבודה תהיה טובה לכולם.

דאגו לטפח את רוח הצוות

מלבד תשומת הלב שהעובדים שלכם צריכים בתור בני אדם ועובדים גם יחד, גם הצוות כצוות מצריך התייחסות. צוות לא נבנה מאליו. יש לעודד שיתופים פעולה בין האנשים ולדאוג לפעילויות מגבשות. כדאי לקיים שיחות מוטיבציה אם יש מחסור במוטיבציה ואסור ליצור מצב שבו אנשים מרגישים שההצלחה של האחר פוגעת בהצלחה שלהם. תמיד, צוות מגובש הוא יחידה מוצלחת יותר מצוות לא מגובש. צוות של עשרה אנשים ייתן הרבה יותר תפוקה ביחס לתפוקה של עשרה אנשים בודדים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה