כיצד פועלת בדיקת ינשוף

כיצד פועלת בדיקת ינשוף

בדיקת ינשוף

נהיגה לאחר ששותים אלכוהול היא כבר דבר שבו רוב האנשים לא מנסים את עצמם, כאשר בסיטואציה כזו יש כאלה שפשוט מעבירים את המפתחות לאדם שלא שתה או יוצאים אל עבר מונית כדי לא לסכן את עצמם בנהיגה במצב שבו הגוף לא מספיק נקי מאלכוהול שמשבש את כל התחושות והתגובות.

אדם שכבר נעצר על ידי שוטר בחשד כי הוא תחת השפעה של אלכוהול יודע ומכיר את הבדיקה שאיתה מוודאים את הרמה של האלכוהול, וזאת על ידי שימוש במכשיר בשם ינשוף שאולי נשמע משעשע אבל חשוב לבדיקה כזאת.בדיקת ינשוף

איך מתבצעת הבדיקה בפועל

כאשר שוטר חושד כי ישנו נהג אשר נמצא במצב של שכרות מאחורי ההגה הוא יכול לפעול על מנת לבצע בדיקה בסיוע של מכשיר מתוצרת גרמנית אשר נקרא בישראל "ינשוף". הבדיקה מתבצעת על ידי כך שהחשוד נדרש לנשוף נשיפה אל תוך המכשיר על ידי פיה סטרילית שמחוברת אליו והאוויר שנשף נכנס אל תא המדידה.

בתא הייעודי האוויר עובר תהליך של חיום ולאחר מכן ישנם שני חיישנים אשר מבצעים את הפעולה של המדידה עצמה. האחד הוא חיישן EC  עבור בדיקה כימית של הימצאות אלכוהול, והשני הוא חיישן IR שאיתו בודקים את הכמות במ"ג. הבדיקה עצמה מבוצעת שתי פעמים כאשר התוצאה הנמוכה ביותר היא זו אשר נחשבת בתור התוצאה של הבדיקה.

הבעייתיות עם הבדיקה הזאת

מכיוון שמדובר במכשיר של מדידה שנו חשיבות רבה עבור שימוש נכון בו לפי ההוראות היצרן ואלו ההוראות המנהליות שמחייבות כל שוטר ושוטר טרם הביצוע ש הבדיקה. ברגע בו נפל פגם כל שהוא בביצוע התקין של הבדיקה למעשה התוצאה מאבדת מן האינות שלה שכן הפעולה לא התבצעה לפי הנדרש או בשל חוסר בכיול המכשיר ועד רישום של מספר הבלון שאיתו בוצעה הבדיקה על המסמך. טעויות מעין אלה מתבצעות בצורה תכופה מכפי שרבים מבינים, ולכן זה חשוב כי עו"ד תעברה בחיפה למשל יעבור על פני התיק לעומקו ולרוחבו כדי לוודא את כל הנעשה שאול יכול להוריד מרמת הענישה או לבטל לחלוטין את האשמה כלפי הלקוח שלו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה