פעילות בנושא אחדות

פעילות בנושא אחדות

פעילות בנושא אחדות

אחד הנושאים המדוברים ביותר בכל חברה שהיא, בין אם זה בהיבט הלאומי, המקומי, בהיבט של מקומות עבודה או בהיבט של כיתות לימוד, משפחה וכדומה, הוא אחדות.

הרבה פעמים אנשים מתבלבלים ונוהגים לחשוב שאחדות אמורה לייצר אחידות, כלומר מצב בו כולם חושבים אותו דבר ומסכימים על הכל. מצב כזה הוא לא אפשרי, אפילו לא בתנועת אידיאולוגיות. מה שכן, אחדות אמורה לייצר מצב בו כולם מסכימים לנהל את המשחק עם כללים ברורים ומוגדרים ולעמוד בהם, כך גם מי שדעתו איננה מתקבלת, איננו פורש מן הקבוצה, הוא מקבל את דעת הרוב ופועל להצלחת הקבוצה בכל מקרה. אחדות היא מצב בו כולם מאוחדים במטרה וברעיון הבסיסי, על מנת להגיע אל תוצאה מסוימת.

פעילות בנושא אחדות

לא פעם אנחנו יכולים לראות כיצד קבוצות מסוימות פועלות בנושא, דרך פעילויות שונות בנושא אחדות מתוך כוונה לייצר תהליך נכון ובריא, על מנת להגיע אל תוצאה טובה בסוף הדרך. המטרה היא, להגיע לכדי מצב שכולם יעבדו ביחד, שהקבוצה לא תתפרק והם יוכלו ליהנות מהתוצאה הכי טובה עבור כלל הקבוצה.

כשמדובר על פעילויות בנושא אחדות, הכוונה היא בראש ובראשונה תהליכי עבודה וקבלת החלטות ברורים. לייצר מצב בו אחד סומך על השני, מוכן להכיל אותו, מקבל אותו, יוצר איתו דיאלוג אמיתי ובסופו של דבר, מביא לידי כיך, שאפשר לנהל איתו דו שיח שמוביל לתוצאות.

פעילויות בנושא אחדות הן מאוד אפקטיביות בקבוצות מסוגים שונים. אנחנו יכולים למצוא פעילויות כאלה בעיקר בקרב קבוצות של עובדים, תלמידים, קבוצות ספורט, חיילים ועוד. מאחר ומדובר בקבוצות של פרטים אשר מגיעים מרקעים שונים, אזי שאין ברירה אלה לקיים תהליך כזה בצורה כזו שיהיה ניתן בסופו של דבר לאחד ביניהם, כך שהם יוכלו לבצע את התהליך שלשמו הם התכנסו ביחד כקבוצה, בצורה טובה.

בדרך כלל הפעילויות כוללות משחקים, כוללות הפעלות שונות, סימולציות ועוד. במהלך כל הפעילויות לומדים הפרטים להכיר אחד את השני, לומדים כיצד לעבוד אחד עם השני, ולא פחות חשובים, לומדים על המגרעות ועל היתרונות וכיצד לעבוד איתם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה