מטבח מודרני – מה זה אומר בעצם?

מטבח מודרני – מה זה אומר בעצם?

מטבח מודרני

כל מי שמכיר את עולם המטבחים יודע, שיש מגוון רחב של סוגי מטבחים, אשר כל אחד מהם זוכה לשם אחר. בין היתר אנחנו יכולים למצוא מטבחים כפריים, מטבחים אנגליים, צרפתיים ועוד. אחד מסוגי המטבחים הפופולאריים ביותר כיום, ולא במקרה, הוא מטבח מודרני.

על פניו זה נשמע הגיוני, שכן אנחנו חיים בתקופה מודרנית ולכן אין זה מפתיע שזה גם המטבח הפופולארי ביותר, מצד שני, עולה שאלה, מה הכוונה מטבח מודרני, מה זה אומר בעצם? הרי לכאורה, כל מטבח יכול להיות כזה או בעל סממנים כאלה.

אך זה לא מדויק. מטבח מודרני, הוא מטבח עם סממנים מאוד ברורים, גם מבחינת עיצוב וגם מבחינת תכנון. להבדיל ממטבחים אחרים שבנויים בצורה מסוימת וכן מתוכננים בהתאם על פי אותו סגנון, הרי שמטבח מודרני בנוי בצורה שונה בהתאמה לאופי שלו ולמה שהוא אמור לשרת.

מטבח מודרני

מטבח מודרני הוא מטבח שמתפרס על פני שטח רחב יותר, הוא הרבה יותר פתוח, ומצד שני הוא פחות עמוס בפרטים, הוא הרבה יותר מרווח וכן העיצוב שלו הרבה יותר נקי. לכך יש להוסיף, שמדובר במטבח ששם דגש יותר על שימוש פונקציונאלי, שימוש יעיל, בין אם זה בכל מה שקשור לפתרונות אחסון, למשל שימוש באמצעים מודולריים, וכן במשטח עבודה ועוד. הרעיון שהוא, שהמטבח אמור לשמש מקום בו מבשלים ואופים, לפני שהוא אמור לשמש בהכרח, מקום מעוצב.

מטבחים מודרניים גם עשויים מחומרים מסוימים, אנחנו נראה הרבה פחות שימוש בעץ למשל ויותר שימוש במתכות איכותיות, זכוכית וחומרים אחרים שיכולים להחזיק מעמד זמן רב ובזכותם ניתן להשתמש במטבח בצורה אפקטיבית מבלי לגרום לו שום נזק.

חשוב לומר, כמעט בכל מבנה, בין אם זה מבנה מגורים או מבנה אחר, אפשר להתקין היום מטבח מודרני, הכל שאלה כמובן כיצד רוצים להשתמש בו, באיזו צורה וכן מה הגודל שעומד לרשות המבנה על מנת להקים מבנה כזה. מן הסתם, שאלת התכנון של המטבח תופסת חלק משמעותי בהקמתו ובאופן בו אפשר להשתמש בצורה אופטימאלית ונכונה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה