תביעה ייצוגית – אל תוותרו על מה שמגיע לכם

תביעה ייצוגית – אל תוותרו על מה שמגיע לכם

תביעה ייצוגית

זה לא קל להיות הבורג הכי קטן במערכת משומנת שבה ישנם קונצרנים גדולים אשר להם יש צוות משפטי מיומן משל עצמו אשר יכול ליצור את מעטה ההגנה המשפטי הכי חזק לאורכה של תקופה לא מבוטלת. אנשים אשר מגלים כי הם צריכים להתמודד מול חברות גדולות מוצאים את עצמם לא פעם מתייאשים טרם שהגיעו אל המקום שבו הם חשים כי קיבלו פיצוי הולם עבור העוול אשר נעשה להם, אבל לצד אנשים שכאלה, יש גם אנשים אחרים אשר פונים אל משרדי עורכי דין במטרה להשיב את הצדק על כנו בסיוע של בית המשפט.

תביעה ייצוגית

מהי תביעה ייצוגית

תביעה ייצוגית היא תביעה אשר מוגשת מטעם אדם מסוים, לקוח של חברה, ספק, שירות, מוצר אשר גילה לדאבונו כי ישנה חוסר תאימות בין מה שהלקוח ציפה לקבל לבין מה שאותו עסק/חברה העניק בתמורה לכספם של הלקוחות. את התביעה מגיש אדם בשם כל האנשים אשר נעשה להם העוול המדובר במטרה לתקן את אותו עיוות שיכול להיות בגין גודל לא נכון שרשום על אריזה של מוצר, גביית יתר עבור שירות/מוצר  או אפילו הטעייה לגבי הטיב של מוצר שנמכר. תחומי התביעה הם ללא כל הגבלה כאשר כל תביעה שכזו קודם כל עוברת את השלב של בחינת עורכי דין מבחינת היתכנות שלה ולאחר מכן עוברת אל בית המשפט אשר מחליט האם לדחות את התביעה או לאשר אותה.

תובעים לטובת הציבור

האפשרות הזו של הגשת תביעה ייצוגית, שאותה ניתן לבצע דרך משרד מרקמן את טומשין, היא מאוד חשובה בתור כלי משפטי אשר נמצא לרשות האזרח הקטן אשר מוצא פגם כל שווא בהתנהלות של חברה גדולה, ויכול על ידי הגשה של תביעה ייצוגית ליצור מצב של תיקון העוול אשר נעשה לא רק עבורו אלא עבור ובשם כלל הלקוחות אשר קשורים באותה תביעה עצמה.

זה אמצעי חשוב מאוד של בקרה ופיקוח על פעילות של חברות גדולות, כאשר גם את העלות של הוצאות התביעה לא משלם התובע עצמו אלא משרד עורכי הדין מקבל את שכרו דרך הנתבע. כל אלה מעניקים לתביעות ייצוגיות במה מאוד גדולה, וכאן זה כבר תפקיד בית המשפט לקדם את עניין הציבור ודעת מתי לעצור מקרים שאינם עומדים בתנאים של תביעה שכזאת.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה