האם אובדן שמיעה נחשב כתאונת עבודה

האם אובדן שמיעה נחשב כתאונת עבודה

אובדן שמיעה מתאונת עבודה

היכולת של השמיעה היא כזו אשר מאפשרת לבני האדם להתמצא במרחב שלהם בצורה טובה, לצד ההנאה הזו של שמיעה של דברים נהדרים כמו מוזיקה על הסוגים שלה. מה קורה כאשר אדם מאבדת את יכולת השמיעה שלו או סובל מטנטון? מה קורה כאשר הבעיה הזו היא חלק אשר קשור בצורה של סיבה ותוצאה למקום שבו הוא מבצע את העבודה שלו יום אחר יום, שנה אחר שנה? הכרה על ידי ביטוח לאומי בזכאות לאובדן שמיעה בתור תאונת עבודה היא משימה לא פשוטה עד בלתי אפשרית, שאליה חשוב להיערך עם עו"ד מתאים להצלחת התביעה.

אובדן שמיעה מתאונת עבודה

תיקון 79 לחוק הביטוח הלאומי

באופן הכי ברור ופשוט נראה כי אדם אשר היה חשוף אל מקור של רעש במקום העבודה שלו באופן חוזר ונשנה שלו נגרם כתוצאה מכך אובדן של השמיעה יהיה זכאי להיות מוכר בתור נפגע תאונה, אולם בתחילת שנות האלפיים המוסד לביטוח לאומי שינה את החקיקה עם תיקום 79 אשר נועד למזער את התביעות בעניין זה למינימום האפשרי בכך הקשיח את העמדות שלו בתחום אובדן שמיעה וטנטון.

ביטוח לאומי מעמיד שורה של הגדרות של חשיפה מוכחת חוזרת ונשנית לרעש, הגשה של תביעה בזמן והגשה של תלונות חוזרות ונשנות בגין טנטון בתור תנאי סף, וכל מי שלא עמד באלה לפי מקרה ספציפי יסתיים בדחייה של התביעה שלו על הסף.

עו"ד מיומן בתביעות ליקוי שמיעה

בכל הנוגע אל תביעות של אובדן שמיעה כתאונת עבודה זה תמיד יהיה הכי חכם לגשת אל עורכי דין אשר יש להם את הניסיון בתביעות דומות בתחום זה באופן ספציפי, וזאת על מנת שאלה יהיו עורכי דין אשר יש להם את הרקע הנדרש בפסיקות ובחוק הנוגע לכאלה מקרים, כפי שניתן למצוא באתר עוד זכות.

באופן הזה מגבירים את הסיכויים של הצלחת התביעה ולא מסתכנים ביציאה לדרך כאשר אין את המיומנות המשפטית הכי גבוהה בתחום שבין כה וכה הוא בעייתי וקשה מאוד להוכחה מול המוסד לביטוח לאומי אשר אינו מקל ראש בתביעות אל תאונת עבודה עם דגשים לגבי תאונות של אובדן שמיעה באופן פרטני עבור אחד מן התחומים היותר סבוכים מבחינה משפטית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה