למה חשוב לעשות חיסונים לכלבים שלכם?

למה חשוב לעשות חיסונים לכלבים שלכם?

חיסונים לכלבים

גידול של חיית מחמד הוא כזה אשר מצריך לא רק טרחה גדולה עם רכישה של מזון שמתאים לאותה החיה והימצאות של מים טריים תמיד בסביבה שלה, אלא לשמור על שגרה שלמה של טיפוח חיצוני ופנימי של החיה כדי שזו תהיה חיה בריאה עם משך של חיים ארוך ככל הניתן לצד הבעלים שלה.

בין כל היתר הדבר תלוי בשגרת החיסונים שאותם חייבים לבצע במידה ומדובר בחיה מסוג כלב, שכן אצל כלבים שקיימים בצורה פופולארית על פני כל סוג אחר של חיית מחמד ישנה סדרה קבועה של חיסונים אשר ניתנים מגיל שלושה חודשים ובצורה קבועה לפי הגיל של החיה עם חשיבות רבה לחיסון כנדרש.

חיסונים לכלבים

 

החוק מחייב חיסון של כלבים

עבור כל מי שלא ממש מבין דבר בגידול של חיית מחמד מסוג כלב, זה מאוד חשוב להבין כי גידול של כלב הוא דבר אשר מצריך פעילות מול הרשות המקומית, עם ביצוע של רישום חיית המחמד בצורה תקינה, תשלום של אגרה באופן קבוע והגעה אל הווטרינר המטפל על מנת לעבור את כל הטיפולים שכוללים חיסונים מסוגים שונים לפי המועדים הקבועים. אדם אשר לא יבצע את כל אלה לפי הנדרש הוא כזה אשר מסכן את עצמו בענישה לפי חוק. ורישיון עבור כלב ניתן רק לאחר שהבעלים שלו ביצע תשלום של האגרה, חיסונים נגד כלבת וסימון הכלב עם שבב אלקטרוני תת-עורי.

שומרים על הכלבים מוגנים ובריאים

האינטרס עבור ביצוע של חיסונים עבור הכלבים צריך להיות בראש ובראשונה עבור האדם אשר מגדל את חיית המחמד, שכן חיה שהיא לא מחוסנת כנדרש היא כזאת אשר מסכנת את בעליה במקרה של נשיכה בהעברה של מחלות מסוכנות הלאה אליו, ובראשן סכנת הכלבת.

הדבר השני הוא שמירה על חיית המחמד עצמה שלמה ובריאה, כאשר היא נמצאת בסביבה שבה היא יכולה לסבול מהידבקות במחלת הכלבת או במחלות אחרות שמסוכנות עבור הבריאות שלה. לסיכום, אם רוצים חיית מחמד בריאה שאינה מהווה כל סכנה בריאותית, ולהימנע מענישה, צריכים לחסן את אותה חיית מחמד במועד ולפי הנדרש.

את כל החיסונים הנדרשים לכלבים תוכלו לעשות אצל אנימל סנטר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה