מה עושים במקרה של כתב אישום?

מה עושים במקרה של כתב אישום?

כתב אישום

מהו כתב אישום ומה עושים במקרה ומוגש נגדכם כתב אישום? למי פונים? מי מורשה לייצג אתכם וכדומה, כל זאת ועוד במאמר הבא.

כתב אישום מהו?

כתב אישום הינו המסמך הפותח את ההליך הפלילי, והינו מוגש על ידי המאשימה, שהיא מדינת ישראל. בישראל כתב האישום מוגש על ידי תובע המוסמך לשם כך, אנשי ציבור מורשים כמו שוטר, פרקליט ולפעמים אף עורך דין במקרים מסוימים. כתב האישום מוגש אם התובע מצא כי הראיות בהקשר להוכחת האשמה בתיק קיימות, ולציבור יש עניין בכך.

התובע מוסמך על ידי הנבחר הממשלתי הוא היועץ המשפטי לממשלה, בשיטות משפט שונות המותאמות לכל מדינה.כתב אישום

כתב האישום מסביר את עיקרי התיק המשפטי

הנאשם מקבל את ההסבר המדויק מדוע הוא מואשם מתוך כתב האישום המוגש נגדו. כל עוד הנאשם הוא בחזקת עציר, חשוד בלבד במעשיו, הוא יושב במעצר, עד הגשת כתב האישום כנגדו, ואז הוא הופך לנאשם.

הקראת כתב האישום הוא השלב החשוב ביותר במשפט, והחל משלב זה, מתחילים החשודים להביא ראיות לחפותם, והמאשימים מביאים ראיות שכנגד כמובן. יישנה דרך לביטול כתב האישום בכל שלב במשפט, על ידי היתמכות בחוק הקיים.

מה עושים במקרה של הגשת כתב אישום?

במקרה בו הוגש כתב האישום, רצוי לפנות לייצוג משפטי הולם באופן מיידי דרך האתר 7law. אין לכך דיחוי, ומוטב לפנות לאדם המתמחה בנושא זה באופן ספציפי, קרי עורך דין המתמחה בנושא בו נעצר החשוד שהפך לנאשם ברגע הגשת כתב האישום.

בעת הגשת כתב האישום, יש להסדיר את ההליכים המשפטיים לייצוגו של הנאשם בבית המשפט, שכן הנאשם עשוי להיות מאחורי סורג ובריח, ואפשרי שבמעצר בית.

אם אתם עומדים במצב כזה, בו הוגש נגדכם כתב אישום או כנגד קרוב משפחה או מכר, רצוי לפנות לגורם מהימן על מנת למצוא את הייצוג המשפטי ההולם ביותר לכם. עורך דין המתמחה בפלילים, בסחר בסמים, בהונאה וכדומה, יכול לעזור לכם בעניין שלכם, ולהצליח להוציא את הטוב ביותר בשבילכם שניתן יהיה להוציא. רצוי שתפנו לעזרה משפטית הולמת.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה