איפה ניתן לרכוש תיבה לבית כנסת? קידום הוד והדר

איפה ניתן לרכוש תיבה לבית כנסת? קידום הוד והדר

tefillin-1297846_640

תיבה היא המקום שבו מתבצעת הקריאה בתורה בבית הכנסת. לכן העומד ליד התיבה נמצא במרכז העניינים ומקבל כבוד משאר המתפללים בזמן שהוא קורא. ישנם בשוק שני סוגי תיבות: במה העומדת על רצפה ותיבת קריאה עם הגבהה כשלידה יש מקומות לגבאי ולעולים לתורה. לכן מדובר במקום מרכזי בבית הכנסת ויש לשמור עליו היטב לרוווחת המתפללים ובני הקהילה. ניתן לרכוש תיבה לבית כנסת מיצרנים שונים אבל חשוב להקפיד על מספר כללים כדי להימנע ממוצרים פגומים אשר יהיו חשופים לנזקי מזג האוויר, רטיבות, גשמים וכו'. בפגישה המקדימה לפני רכישת התיבה יש לקבל את כל המידע הטכני בעניין, כולל חומרים מרכיבים ומידות, ולעמוד על כך שהתיבה תתאים לבית הכנסת ותשרת את קהל המתפללים באופן מיטבי.

חשוב שתהיה התאמה בין התיבה לבין הרהיטים הנוספים בבית הכנסת כמו ארון קודש, מחיצות ומערכות ישיבה. כדאי לשתף את קהל המתפללים או לפחות כמה נציגים ממנו, בבחירת התיבה, וזאת כדי לתת להם תחושת שותפות ולמנוע עוגמת נפש ככל האפשר. צבעי התיבה צריכים להיות בהלימה לצבעי הקירות והרהיטים האחרים בבית הכנסת. חשוב לזכור שליד התיבה עומדים הקורא בתורה ואלה שעולים לתורה ולכן היא בעצם מרכזו של בית הכנסת. תיבה מהודרת תיצור אווירה של קדושה ויראה בבית הכנסת ואילו תיבה מוזנחת ומתפוררת עלולה להבריח מתפללים.

חשוב לבצע מדידות מתאימות ולדאוג לכך שהתיבה בבית הכנסת תהיה במידות הולמות לחלל שבו היא אמורה להימצא. תיבה גדולה מדי עלולה לגרום לדוחק בגלל היווצרות מעברים צרים בבית הכנסת, וסיטואציה כזו עלולה להיות בעייתית במיוחד בשעת חירום. לעומת זאת תיבה קטנה מדי עלולה לגרום לספרי התורה ליפול או לצורך להחליף בין ספרי התורה באמצע התפילה וכך להעיק על המתפללים. בכל פגישה מקדימה עם היצרן אצלו ניתן לרכוש תיבה לבית הכנסת חשוב להקפיד על קבלת תשובות מספקות לשאלות בנושאי ביטוח, טיב החומרים, מידות מדויקות ומועדי אספקה, וזאת כדי להבטיח שתקבלו את התיבה המתאימה לכם במצב טוב וללא עיכובים.

למידע נוסף היכנסו לאתר הוד והדר ארון קודש.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה